Bank Spółdzielczy w Łubnianach Krajobrazy w gminie Łubniany Boisko wielofunkcyjne w Dąbrówce Łubniańskiej Gospodarstwo Agroturystyczne Agrorelaks w Brynicy Kolej w miejscowości Jełowa Kompleks boisk sportowych Orlik 2012 w Łubnianach Kościół p.w. św. Bartłomieja w Jełowej Leśna kapliczka Studzionka w Dąbrówce Łubniańskiej Łubniański Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką w Łubnianach Mała Panew w okolicach Luboszyc Krajobrazy w gminie Łubniany Stanica kajakowa w Kolanowicach Stobrawski Park Krajobrazowy Ścieżka przyrodnicza w miejscowości Dąbrówka Łubniańska Ujęcie Kobylno - Niwa Urząd Gminy Łubniany Wieża ciśnień w Jełowej Złoża piasków kwarcowych w Jełowej
Gmina Łubniany
ul. Opolska 104, 46-024 Łubniany

tel.: +48 77 42 70 533
fax: +48 77 42 15 024
e-mail:

Atrakcje turystyczne

Gmina Łubniany jest jedną  ośmiu gmin sąsiadujących z Opolem, a jej obszar zajmuje  125 km². Jednym z głównych atutów turystyczno – przyrodniczych gminy są lasy wchodzące w strukturę Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Okalając gminę Łubniany stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku na łonie natury z dala od ulicznego zgiełku wsi i miasta. 

Dąbrówka Łubniańska-020.jpeg

Na uwagę przyjezdnych zasługuje kaplica leśna zwana „Studzionką” z XVIII wieku, stanowiąca miejsce kultu religijnego, z uwagi na wypływające tam cudowne źródełko.

Dąbrówka Łubniańska-010.jpeg

Ponadto przez gminę Łubniany przebiega szlak „Drewnianych zabytków architektury sakralnej”, a na jego trasie stoi zabytkowy kościółek p.w. Św. Barbary w miejscowości Kolanowice, którego powstanie datuje się na rok 1678.

Kościółek w Kolanowicach.jpeg

Usytuowanie gminy Łubniany umożliwia również czynny wypoczynek m.in. spływ kajakowy rzeką Mała Panew począwszy od Jeziora Turawskiego, aż do miejscowości Luboszyce.

Stanica Kajakowa w Kolanowicach.jpeg

Przepiękne krajobrazy nad rzeką to idealne połączenie aktywnego wypoczynku z relaksem wśród otaczającej przyrody. Doskonałe miejsca znajdą tutaj także amatorzy wędkowania i grzybobrania, w które obfitują okoliczne lasy.

Borowik szlachetny w lasach Dąbrówki Łubniańskiej.jpeg
(foto: ikcelam)

Ciekawym obiektem jest wieża ciśnień znajdująca się przy stacji kolejowej w miejscowości Jełowa. Warto podkreślić także, że na terenie gminy Łubniany znajduje się piękny pomnik przyrody w postaci dorodnego XIV - wiecznego cisa  oraz użytek ekologiczny w miejscowości Jełowa, na terenie którego rosną storczyki krwiste i szerokolistne.

Wieża ciśnień w Jełowej.jpeg

środa, 15-08-2018
Imieniny: Marii, Napoleona, Stelli
Wizyt: 6035347
W tym miesiącu: 64060
Dzisiaj: 3602

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

Opolska Karta Rodziny i Seniora

opowiecie.info - portal informacyjny

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

„Przedszkole dla wszystkich przyjazne – wyrównywanie szans edukacyjnych w przedszkolach 15 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej”

Gmina Łubniany 
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w miejscowości Masów”

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Projekt i realizacja: © 2011-2018 netkoncept.com | skycms
Polityka prywatności