Bank Spółdzielczy w Łubnianach Krajobrazy w gminie Łubniany Boisko wielofunkcyjne w Dąbrówce Łubniańskiej Gospodarstwo Agroturystyczne Agrorelaks w Brynicy Kolej w miejscowości Jełowa Kompleks boisk sportowych Orlik 2012 w Łubnianach Kościół p.w. św. Bartłomieja w Jełowej Leśna kapliczka Studzionka w Dąbrówce Łubniańskiej Łubniański Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką w Łubnianach Mała Panew w okolicach Luboszyc Krajobrazy w gminie Łubniany Stanica kajakowa w Kolanowicach Stobrawski Park Krajobrazowy Ścieżka przyrodnicza w miejscowości Dąbrówka Łubniańska Ujęcie Kobylno - Niwa Urząd Gminy Łubniany Wieża ciśnień w Jełowej Złoża piasków kwarcowych w Jełowej
Gmina Łubniany
ul. Opolska 104, 46-024 Łubniany

tel.: +48 77 42 70 533
fax: +48 77 42 15 024
e-mail:

Minority SafePack Initiative - informacja

Europejska Inicjatywa Obywatelska: Minority SafePack

Twoja deklaracja poparcia, to wielki krok ku lepszej ochronie praw mniejszości narodowych, etnicznych i językowych w Europie!

Szanowni Państwo,

uczyńmy wspólnie kolejny krok w kierunku zapewnienia i poprawy ochrony praw mniejszości narodowych, etnicznych i językowych w Europie i poprzyjmy Europejską Inicjatywę Obywatelską Minority SafePack (MSPI).

To przełomowa inicjatywa, której celem jest wprowadzenie wspólnych dla wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej standardów ochrony praw mniejszości narodowych, etnicznych i językowych.

Jako Obywatele Europy możemy tego dokonać poprzez zebranie 1 000 000 podpisów, a wtedy Komisja Europejska zajmie się tą inicjatywą. Musimy zebrać jak najwięcej podpisów, w  Polsce musi ich być co najmniej 38 250. Poznaj siłę swojego głosu, dzięki której możesz wesprzeć nie tylko autochtoniczne mniejszości narodowe i etniczne oraz różnorodność kulturową i językową Polski, ale także zagwarantować te same prawa mniejszości polskiej np. na Litwie.

Potrzebujemy Twojego podpisu na Formularzu Deklaracji Poparcia dla Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej. Najłatwiej to zrobić wchodząc na stronę http://www.minority-safepack.eu/ i składając tam bezpośrednio swój podpis.

Wyślij to do swoich znajomych, zachęć członków rodziny, sąsiadów i wszystkich, którym zależy na różnorodności w Unii Europejskiej i równym traktowaniu we wszystkich krajach autochtonicznych mniejszości narodowych, etnicznych i językowych. Podpis zajmuje zaledwie chwilę, a do jego złożenia  uprawnieni są wszyscy pełnoletni obywatele Polski. Wykorzystajmy media społecznościowe, pocztę elektroniczną i wszystkie metody, jakie są nam dostępne. Czasu zostało niewiele.

Jeśli chcesz zrobić to w formie papierowej, pomóc nam zebrać je w swoim środowisku, to pobierz formularz z poniższych stron, a o wszelkie informacje zwróć się do ogólnokrajowej koordynatorki kampanii petycyjnej, Magdaleny Lemańczyk, w formie elektronicznej na adres: lub telefonicznie: +48 664 105 404.  

Z pełnym tekstem inicjatywy można zapoznać się między innymi na stronie internetowej VdG (http://www.vdg.pl/pl) oraz na polskojęzycznej stronie inicjatywy (https://ec.europa.eu/citizens-initiative/32/public/#/). 

PNGLogo MSPI
PDFBroszura informacyjna
PDFFormularz MSPI (wersja papierowa do wydruku)

 

środa, 15-08-2018
Imieniny: Marii, Napoleona, Stelli
Wizyt: 6034916
W tym miesiącu: 63629
Dzisiaj: 3171

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

Opolska Karta Rodziny i Seniora

opowiecie.info - portal informacyjny

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

„Przedszkole dla wszystkich przyjazne – wyrównywanie szans edukacyjnych w przedszkolach 15 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej”

Gmina Łubniany 
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w miejscowości Masów”

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Projekt i realizacja: © 2011-2018 netkoncept.com | skycms
Polityka prywatności