Uzyskano dofinansowanie na budowę drogi gminnej w Kolanowicach

Gmina Łubniany uzyskała dofinansowanie na budowę drogi gminnej - ulicę Dębową w miejscowości Kolanowice w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. Przewidywany termin realizacji to miesiąc kwiecień – listopad 2018 r.

Inwestycja obejmuje wykonanie jezdni o długości 299 mb. oraz chodnika o długości 99 mb.

W ramach zadania przebudowane zostanie również jedno skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1728 ul. Powstańców Śląskich oraz utwardzony zostanie teren, gdzie powstanie zatoka autobusowa przy istniejącym przystanku autobusowym z wiatą przystankową.  Wykonane zostanie także oświetlenie drogi i chodnika.

Dzięki budowie drogi ul. Dębowej oraz wybudowanego w ramach tej inwestycji chodnika poprawi się dostępność mieszkańców do komunikacji zbiorowej.  Część drogi i chodnik po zachodniej stronie łączą się z ul. Brzozową tworząc skrót pomiędzy ul. Brzozową i ul. Powstańców Śląskich, którym bezpiecznie można będzie przejść do centrum miejscowości, w którym to zlokalizowane są usługi dla mieszkańców oraz przystanek autobusowy.

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

Opolska Karta Rodziny i Seniora

opowiecie.info - portal informacyjny

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa