Bank Spółdzielczy w Łubnianach Krajobrazy w gminie Łubniany Boisko wielofunkcyjne w Dąbrówce Łubniańskiej Gospodarstwo Agroturystyczne Agrorelaks w Brynicy Kolej w miejscowości Jełowa Kompleks boisk sportowych Orlik 2012 w Łubnianach Kościół p.w. św. Bartłomieja w Jełowej Leśna kapliczka Studzionka w Dąbrówce Łubniańskiej Łubniański Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką w Łubnianach Mała Panew w okolicach Luboszyc Krajobrazy w gminie Łubniany Stanica kajakowa w Kolanowicach Stobrawski Park Krajobrazowy Ścieżka przyrodnicza w miejscowości Dąbrówka Łubniańska Ujęcie Kobylno - Niwa Urząd Gminy Łubniany Wieża ciśnień w Jełowej Złoża piasków kwarcowych w Jełowej
Gmina Łubniany
ul. Opolska 104, 46-024 Łubniany

tel.: +48 77 42 70 533
fax: +48 77 42 15 024
e-mail:

Poznajmy Ojcowiznę - niecodzienny sukces uczniów łubniańskiej szkoły.

                Czworo uczniów z PSP w Łubnianach zostało laureatami etapu wojewódzkiego  XIX edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego “Poznajemy Ojcowiznę”, w którym podopieczni nauczycielki języka polskiego pani Jolanty Begińskiej uczestniczą od wielu lat.  W tym roku wszystkie przesłane prace spotkały się z wielkim uznaniem jury. Bowiem Maria Nalewaja z klasy VI zajęła I miejsce, Zofia Sobków z klasy IV -  II miejsce a Emanuel Chaliński z klasy V – III miejsce, natomiast Dariusz Palt z klasy VI otrzymał wyróżnienie. 

                   Organizatorem konkursu w województwie opolskim jest PTTK Oddział Regionalny Śląska Opolskiego. Celem konkursu jest między innymi rozwijanie wśród dzieci pasji do poznawania Ziemi Ojczystej, jej przeszłości i dnia dzisiejszego.  Autorzy mieli przedstawić własną dokumentację wydarzeń, wzbogacając opis rodzinnymi zdjęciami, osobistymi rysunkami lub wywiadami. Maria  Nalewaja opisała historię zakładu stolarskiego swojego pradziadka i dziadka, Zosia Sobków przedstawiła swoje rodzinne strony – Rybnik,  Opole i Łubniany, Emanuel z kolei zaprezentował opowieść o leśnej kapliczce w Łubnianach, a Darek ukazał historię młyna w Kolanowicach. Praca Marii, zdobywczyni I miejsca, zakwalifikowała się do etapu centralnego konkursu w Warszawie, którego wyniki zostaną ogłoszone w maju.

 DSC05520.jpeg  DSC05532.jpeg
DSC05540.jpeg


 
piątek, 17-08-2018
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona
Wizyt: 6041691
W tym miesiącu: 70404
Dzisiaj: 883

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

Opolska Karta Rodziny i Seniora

opowiecie.info - portal informacyjny

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

„Przedszkole dla wszystkich przyjazne – wyrównywanie szans edukacyjnych w przedszkolach 15 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej”

Gmina Łubniany 
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w miejscowości Masów”

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Projekt i realizacja: © 2011-2018 netkoncept.com | skycms
Polityka prywatności