Bank Spółdzielczy w Łubnianach Krajobrazy w gminie Łubniany Boisko wielofunkcyjne w Dąbrówce Łubniańskiej Gospodarstwo Agroturystyczne Agrorelaks w Brynicy Kolej w miejscowości Jełowa Kompleks boisk sportowych Orlik 2012 w Łubnianach Kościół p.w. św. Bartłomieja w Jełowej Leśna kapliczka Studzionka w Dąbrówce Łubniańskiej Łubniański Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką w Łubnianach Mała Panew w okolicach Luboszyc Krajobrazy w gminie Łubniany Stanica kajakowa w Kolanowicach Stobrawski Park Krajobrazowy Ścieżka przyrodnicza w miejscowości Dąbrówka Łubniańska Ujęcie Kobylno - Niwa Urząd Gminy Łubniany Wieża ciśnień w Jełowej Złoża piasków kwarcowych w Jełowej
Gmina Łubniany
ul. Opolska 104, 46-024 Łubniany

tel.: +48 77 42 70 533
fax: +48 77 42 15 024
e-mail:

Otwarcie stacji uzdatniania wody w Kobylnie

W dniu 26 kwietnia br. dokonano otwarcia rozbudowywanej stacji uzdatniania wody w Kobylnie. Rozbudowa polegała na uruchomieniu dodatkowego modułu filtrów usuwających z wody nadmiar żelaza i manganu (stąd też dotychczas w naszych czajnikach, wannach czy umywalkach pojawiały się rudawe przebarwienia). Aby tego uniknąć wybudowano nowy obiekt, w którym znajdują się filtry. Wykonano nowoczesne sterowanie i sieci międzyobiektowe. Inwestycja warta ok. 1,3 mln zł rozpoczęła się w miesiącu wrześniu ubiegłego roku. Roboty budowlane zakończono w marcu 2018 r. Wyniki badania próbek wody są bardzo dobre i zgodne z wszelkimi oczekiwaniami. Po uzyskaniu wymaganych zgód Inspekcji Sanitarnej i Nadzoru Budowlanego uruchomiono stację. Wykonawcą była firma H2Optim z Poznania. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a poziom dofinansowania ze środków Unii Europejskiej to ponad 63% wartości inwestycji, czyli ponad 820 tys. zł. Ze zmodernizowanej stacji wodociągowej w Kobylnie woda dostarczana jest do ponad połowy mieszkańców gminy. Pijemy ją w Kobylnie, Grabiu, Jełowej, Kosowcach, Dąbrówce Łubniańskiej, Łubnianach, Brynicy i Masowie.

 

 

środa, 15-08-2018
Imieniny: Marii, Napoleona, Stelli
Wizyt: 6034928
W tym miesiącu: 63641
Dzisiaj: 3183

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

Opolska Karta Rodziny i Seniora

opowiecie.info - portal informacyjny

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

„Przedszkole dla wszystkich przyjazne – wyrównywanie szans edukacyjnych w przedszkolach 15 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej”

Gmina Łubniany 
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w miejscowości Masów”

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Projekt i realizacja: © 2011-2018 netkoncept.com | skycms
Polityka prywatności