Bank Spółdzielczy w Łubnianach Krajobrazy w gminie Łubniany Boisko wielofunkcyjne w Dąbrówce Łubniańskiej Gospodarstwo Agroturystyczne Agrorelaks w Brynicy Kolej w miejscowości Jełowa Kompleks boisk sportowych Orlik 2012 w Łubnianach Kościół p.w. św. Bartłomieja w Jełowej Leśna kapliczka Studzionka w Dąbrówce Łubniańskiej Łubniański Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką w Łubnianach Mała Panew w okolicach Luboszyc Krajobrazy w gminie Łubniany Stanica kajakowa w Kolanowicach Stobrawski Park Krajobrazowy Ścieżka przyrodnicza w miejscowości Dąbrówka Łubniańska Ujęcie Kobylno - Niwa Urząd Gminy Łubniany Wieża ciśnień w Jełowej Złoża piasków kwarcowych w Jełowej
Gmina Łubniany
ul. Opolska 104, 46-024 Łubniany

tel.: +48 77 42 70 533
fax: +48 77 42 15 024
e-mail:

24.08.2018 r. - gwałtowna burza nad terenem Gminy Łubniany

Serdeczne podziękowania,

W piątek 24 sierpnia, w godzinach wieczornych naszą Gminę nawiedziła gwałtowna burza z silnym wiatrem, opadami gradu i ulewnego deszczu. Działania służb ratowniczych oraz Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego polegające na zabezpieczaniu dobytku mieszkańców i usuwaniu powalonych drzew trwały do późnych godzin nocnych. Wzięły w nich udział gminne jednostki ochotniczej straży pożarnej oraz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Opolu.

W imieniu mieszkańców i swoim własnym wójt gminy Łubniany Krystian Baldy dziękuje wszystkim ratownikom uczestniczącym w akcji - strażakom zawodowym, a zwłaszcza wszystkim strażakom-ochotnikom, którzy jak zawsze gotowi są ratować życie i mienie naszych mieszkańców. Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego na czele z Panem Januszem Górką i Gminnym Komendantem OSP Mariuszem Szelągiem wszystkie działania koordynowali i nadzorowali.

W sobotę ochotnicy z Brynicy i Łubnian zabezpieczali najbardziej poszkodowane posesje. Podziękowania należą się też Gminie Turawa, która „solidarna w obliczu zagrożeń” udostępniła Gminie Łubniany plandeki do zabezpieczenia domostw.

Od poniedziałku szkody wyrządzone przez wichurę szacowane są przez zespół powołany przez Wójta Gminy Łubniany do tego zadania.

 

 

wtorek, 25-09-2018
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wizyt: 6237370
W tym miesiącu: 122385
Dzisiaj: 3070

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

Opolska Karta Rodziny i Seniora

opowiecie.info - portal informacyjny

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

„Przedszkole dla wszystkich przyjazne – wyrównywanie szans edukacyjnych w przedszkolach 15 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej”

Gmina Łubniany 
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w miejscowości Masów”

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Projekt i realizacja: © 2011-2018 netkoncept.com | skycms
Polityka prywatności