Bank Spółdzielczy w Łubnianach Krajobrazy w gminie Łubniany Boisko wielofunkcyjne w Dąbrówce Łubniańskiej Gospodarstwo Agroturystyczne Agrorelaks w Brynicy Kolej w miejscowości Jełowa Kompleks boisk sportowych Orlik 2012 w Łubnianach Kościół p.w. św. Bartłomieja w Jełowej Leśna kapliczka Studzionka w Dąbrówce Łubniańskiej Łubniański Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką w Łubnianach Mała Panew w okolicach Luboszyc Krajobrazy w gminie Łubniany Stanica kajakowa w Kolanowicach Stobrawski Park Krajobrazowy Ścieżka przyrodnicza w miejscowości Dąbrówka Łubniańska Ujęcie Kobylno - Niwa Urząd Gminy Łubniany Wieża ciśnień w Jełowej Złoża piasków kwarcowych w Jełowej
Gmina Łubniany
ul. Opolska 104, 46-024 Łubniany

tel.: +48 77 42 70 533
fax: +48 77 42 15 024
e-mail:

25-lecie partnerstwa gminy Łubniany i Arnstein

Zawarte w roku 1993 partnerstwo gmin Łubniany w Polsce oraz Arnstein w Niemczech zostało w dniu 9 września 2018 r. z okazji 25 – lecia jego istnienia na rzecz głębokiej i trwałej przyjaźni mieszkanek i mieszkańców Łubnian i Arnstein odnowione przez włodarzy gmin partnerskich. Świadomi wielu aktywnych i przyjaznych relacji oraz wzajemnego szacunku w dalszym ciągu pragniemy pielęgnować i rozwijać porozumienie zawarte porozumienie między narodami. Z tym zamiarem przyrzekamy wspierać wszelką wymianę i współpracę między stowarzyszeniami, zrzeszeniami i organizacjami, a także wzajemne odwiedziny mieszkańców, a zwłaszcza wymianę młodzieży, obu gmin. Przez podpisanie niniejszego aktu w Arnstein dnia 22 lipca 2018 r. i w Łubnianach dnia 9 września 2018 r. potwierdzamy dla naszych gmin silną wolę zwiększenia solidarności wśród mieszkańców, aby w ten sposób wnieść nasz wkład w niemiecko – polskie porozumienie między narodami, w europejską przyjaźń oraz na rzecz międzynarodowego pokoju. W duchu podpisanego dokumentu dla partnerstwa gmin życzymy sobie nadal zaangażowanych mieszkańców obu krajów, którzy w dalszym ciągu będą niestrudzenie wzmacniać istniejące już przyjaźnie i kontakty we wszystkich dziedzinach, zarówno na płaszczyźnie prywatnej jak i komunalnej, rozwijając w ten sposób europejską ideę jednoczenia się. Wspólnym celem europejskim niniejszych gmin jest umacnianie partnerstwa gminy Arnstein i Łubniany oraz kroczenie nowymi wspólnymi drogami, abyśmy mogli razem – pełni nadziei patrzeć w przyszłość naszego partnerstwa.

01.jpeg

IMG-20180909-WA0001.jpeg

wtorek, 25-09-2018
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wizyt: 6237660
W tym miesiącu: 122675
Dzisiaj: 3360

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

Opolska Karta Rodziny i Seniora

opowiecie.info - portal informacyjny

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

„Przedszkole dla wszystkich przyjazne – wyrównywanie szans edukacyjnych w przedszkolach 15 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej”

Gmina Łubniany 
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w miejscowości Masów”

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Projekt i realizacja: © 2011-2018 netkoncept.com | skycms
Polityka prywatności