Wielki sukces młodej mieszkanki Kępy - Julii Maślak

Julia Maślak z Kępy wraz z pięcioma kolegami z UKN Żereb-Ski Academy po udanych startach w Mistrzostwach Polski UKS (9 miejsce), Mistrzostwach Polski (16 miejsce), Sudeckiej Lidze Narciarskiej (4 miejsce) oraz Ogólnopolskim Finale Lig Alpejskich (6 miejsce), została zakwalifikowana do Mistrzostw Świata Dzieci „Internationale Kids Trophy”, które w dniach 30-31 marca odbyły się w Austrii.

Julia rozpoczęła uprawianie narciarstwa alpejskiego w listopadzie 2018 roku!!!, jednak pod okiem Trenerów UKN ŻEREB-SKI ACADEMY - Andrzeje Goethel, Macieja Żerebeckiego, Tomasza Żerebeckiego oraz Dariusza Bałysa ten krótki okres uprawiania narciarstwa pozwolił dziewczynce na zdobycie kwalifikacji do największej imprezy narciarskiej dla dzieci na świecie, w której wystartowało blisko 1000 zawodników z 22 krajów.

Julia w swoim debiucie na tak dużej imprezie zdobyła 33 miejsce w konkurencji skicross, kategoria dziewcząt U10, oraz 35 miejsce w slalomie gigancie (GS) tej samej kategorii.

MOVWideo.MOV

MOVWideo 2.MOV

Julia Maślak od 4 lat trenuje łyżwiarstwo figurowe w UIKŁF PIRUETTE-OPOLE - Trenarami Julii są Halina Grochowicz  i Svetlana Korobkova.
Również w marcu, w Elblągu Julia zdobyła 15 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym w klasie złotej.