Podczas dożynek zadbaliśmy o to, by każdy — niezależnie od wieku — znalazł coś dla siebie. Teren wokół namiotu tętnił życiem.
Dla najmłodszych przygotowaliśmy:
„Kreatywne wykorzystanie natury w dekoracjach" to przestrzeń przygotowana przez Agnieszkę Warzechę, gdzie liście, gałęzie, kwiaty i szyszki zamieniały się w małe dzieła sztuki. Dzieci i dorośli tworzyli własne ozdoby, ucząc się, jak piękno natury może stać się inspiracją.
Bajkowy Las zaprosił uczestników na leśne warsztaty z naturalnych materiałów, które stały się budulcem bajkowych kompozycji.
A dla smakoszy — prawdziwa uczta! Odbył się pokaz kulinarny pt. „Dziczyzna po opolsku” w wykonaniu Foodie by Patryk Buchta Akademia Kulinarna, który poprowadził również warsztaty w mistrzowskim wydaniu!
Współtwórczynią pokazu była Daria Janicka Dobre z Lasu Opole.
Atrakcje poza namiotem dożynkowym
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych zrealizował projekt „Wspieraj lokalnie” we współpracy z PITax.pl Rozliczenie PIT.
