Minority SafePack Initiative - informacja

Europejska Inicjatywa Obywatelska: Minority SafePack

Twoja deklaracja poparcia, to wielki krok ku lepszej ochronie praw mniejszości narodowych, etnicznych i językowych w Europie!

Szanowni Państwo,

uczyńmy wspólnie kolejny krok w kierunku zapewnienia i poprawy ochrony praw mniejszości narodowych, etnicznych i językowych w Europie i poprzyjmy Europejską Inicjatywę Obywatelską Minority SafePack (MSPI).

To przełomowa inicjatywa, której celem jest wprowadzenie wspólnych dla wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej standardów ochrony praw mniejszości narodowych, etnicznych i językowych.

Jako Obywatele Europy możemy tego dokonać poprzez zebranie 1 000 000 podpisów, a wtedy Komisja Europejska zajmie się tą inicjatywą. Musimy zebrać jak najwięcej podpisów, w  Polsce musi ich być co najmniej 38 250. Poznaj siłę swojego głosu, dzięki której możesz wesprzeć nie tylko autochtoniczne mniejszości narodowe i etniczne oraz różnorodność kulturową i językową Polski, ale także zagwarantować te same prawa mniejszości polskiej np. na Litwie.

Potrzebujemy Twojego podpisu na Formularzu Deklaracji Poparcia dla Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej. Najłatwiej to zrobić wchodząc na stronę http://www.minority-safepack.eu/ i składając tam bezpośrednio swój podpis.

Wyślij to do swoich znajomych, zachęć członków rodziny, sąsiadów i wszystkich, którym zależy na różnorodności w Unii Europejskiej i równym traktowaniu we wszystkich krajach autochtonicznych mniejszości narodowych, etnicznych i językowych. Podpis zajmuje zaledwie chwilę, a do jego złożenia  uprawnieni są wszyscy pełnoletni obywatele Polski. Wykorzystajmy media społecznościowe, pocztę elektroniczną i wszystkie metody, jakie są nam dostępne. Czasu zostało niewiele.

Jeśli chcesz zrobić to w formie papierowej, pomóc nam zebrać je w swoim środowisku, to pobierz formularz z poniższych stron, a o wszelkie informacje zwróć się do ogólnokrajowej koordynatorki kampanii petycyjnej, Magdaleny Lemańczyk, w formie elektronicznej na adres: lub telefonicznie: +48 664 105 404.  

Z pełnym tekstem inicjatywy można zapoznać się między innymi na stronie internetowej VdG (http://www.vdg.pl/pl) oraz na polskojęzycznej stronie inicjatywy (https://ec.europa.eu/citizens-initiative/32/public/#/). 

PNGLogo MSPI
PDFBroszura informacyjna
PDFFormularz MSPI (wersja papierowa do wydruku)

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png