Poznajmy Ojcowiznę - niecodzienny sukces uczniów łubniańskiej szkoły.

                Czworo uczniów z PSP w Łubnianach zostało laureatami etapu wojewódzkiego  XIX edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego “Poznajemy Ojcowiznę”, w którym podopieczni nauczycielki języka polskiego pani Jolanty Begińskiej uczestniczą od wielu lat.  W tym roku wszystkie przesłane prace spotkały się z wielkim uznaniem jury. Bowiem Maria Nalewaja z klasy VI zajęła I miejsce, Zofia Sobków z klasy IV -  II miejsce a Emanuel Chaliński z klasy V – III miejsce, natomiast Dariusz Palt z klasy VI otrzymał wyróżnienie. 

                   Organizatorem konkursu w województwie opolskim jest PTTK Oddział Regionalny Śląska Opolskiego. Celem konkursu jest między innymi rozwijanie wśród dzieci pasji do poznawania Ziemi Ojczystej, jej przeszłości i dnia dzisiejszego.  Autorzy mieli przedstawić własną dokumentację wydarzeń, wzbogacając opis rodzinnymi zdjęciami, osobistymi rysunkami lub wywiadami. Maria  Nalewaja opisała historię zakładu stolarskiego swojego pradziadka i dziadka, Zosia Sobków przedstawiła swoje rodzinne strony – Rybnik,  Opole i Łubniany, Emanuel z kolei zaprezentował opowieść o leśnej kapliczce w Łubnianach, a Darek ukazał historię młyna w Kolanowicach. Praca Marii, zdobywczyni I miejsca, zakwalifikowała się do etapu centralnego konkursu w Warszawie, którego wyniki zostaną ogłoszone w maju.

 DSC05520.jpeg  DSC05532.jpeg
DSC05540.jpeg


 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png