24.08.2018 r. - gwałtowna burza nad terenem Gminy Łubniany

Serdeczne podziękowania,

W piątek 24 sierpnia, w godzinach wieczornych naszą Gminę nawiedziła gwałtowna burza z silnym wiatrem, opadami gradu i ulewnego deszczu. Działania służb ratowniczych oraz Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego polegające na zabezpieczaniu dobytku mieszkańców i usuwaniu powalonych drzew trwały do późnych godzin nocnych. Wzięły w nich udział gminne jednostki ochotniczej straży pożarnej oraz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Opolu.

W imieniu mieszkańców i swoim własnym wójt gminy Łubniany Krystian Baldy dziękuje wszystkim ratownikom uczestniczącym w akcji - strażakom zawodowym, a zwłaszcza wszystkim strażakom-ochotnikom, którzy jak zawsze gotowi są ratować życie i mienie naszych mieszkańców. Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego na czele z Panem Januszem Górką i Gminnym Komendantem OSP Mariuszem Szelągiem wszystkie działania koordynowali i nadzorowali.

W sobotę ochotnicy z Brynicy i Łubnian zabezpieczali najbardziej poszkodowane posesje. Podziękowania należą się też Gminie Turawa, która „solidarna w obliczu zagrożeń” udostępniła Gminie Łubniany plandeki do zabezpieczenia domostw.

Od poniedziałku szkody wyrządzone przez wichurę szacowane są przez zespół powołany przez Wójta Gminy Łubniany do tego zadania.

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png