Nowe miejsce rekreacji otwarte!

Wraz z początkiem roku szkolnego wystartowało nowe miejsce zabaw dla naszych milusińskich z Łubnian i okolic. Dzisiaj oficjalnie oddano do użytkowania Centrum Zabaw i Rekreacji w Łubnianach. Dzieci znajdą tam moc atrakcji, a w tym zjeżdżalnie, most i pajęczynę linową, koci grzbiet, karuzelę, huśtawki sprężynowe, huśtawkę podwójną, zestawy do gry w ping ponga oraz piłkarzyki. Centrum Zabaw i Rekreacji to nie tylko miejsce zabaw i rekreacji, ale i edukacji – wokół placu zabaw znajdują się kolorowe tablice edukacyjne prezentujące m.in. dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze naszej Gminy. W czasie zabaw milusińskich rodzice mogą odpocząć na ławkach mając swoje pociechy na oku. Plac zabaw położony jest obok Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach, w miejscu bezpiecznym, oddalonym od drogi. Jest oświetlony i dostępny bez ograniczeń.

Obiekt powstał dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 67 000 zł.

Podobne obiekty są już umiejscowione w Luboszycach, Kępie, Biadaczu, Masowie, Kolanowicach, Brynicy, Grabiu, Dąbrówce Łubniańskiej i Jełowej.

Zapraszamy wszystkie dzieci – i te młodsze i te starsze wraz z ich opiekunami! Centrum Zabaw i Rekreacji jest właśnie dla Was.

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png