Pomagamy Piotrusiowi. I Bal Charytatywny Gminy Łubniany - fotorelacja

Ponad 42 tysiące złotych to przechodzący najśmielsze oczekiwania organizatorów wynik licytacji podczas sobotniego Balu Charytatywnego dla Piotrusia Świerca z Łubnian. Jeden z przedmiotów - koszulka Roberta Lewandowskiego uzyskała rekordową do tej pory cenę 7 200 zł.

- Nie spodziewaliśmy się takiego efektu, to jest absolutny pozytywny szok. Frekwencja, hojność, zaangażowanie wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w akcję czy przez uczestnictwo w balu, udział w licytacji, czy wsparcie przy organizacji przeszły wszelkie oczekiwania – mówi wójt Łubnian Paweł Wąsiak, Przedmioty do licytacji przekazali znani polscy sportowcy, nagrali nawet na tę okoliczność filmiki lub przesłali zdjęcia. Do udziału w balu zagrzewali na FB Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny, gospodarze telewizyjnego „Pytania na Śniadanie”, dyrygent i gospodarz programu „Z batutą i humorem” Maciej Niesiołowski.
Podczas balu licytowane były między innymi: kula mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego, koszulki z autografami zawodników reprezentacji Polski w piłce ręcznej, żużlowca, wicemistrza świata Patryka Dudka, koszulka od Łukasza Piszczka z autografami jego i jego kolegów z Borusii Dortmund, piłki z podpisami Kuby Błaszczykowskiego i Jerzego Brzęczka. Wkrótce zamieścimy listę przedmiotów i osoby, które je na rzecz balu pozyskały.

Tymczasem warto zaznaczyć, że gadżety na licytację bądź inne formy wsparcia dla chłopca przekazywano niemal do ostatniej chwili. Tak było m.in. z płytami z autografami znanych piosenkarzy, wejściówkami na wydarzenia w STEGU Arenie, organizacją urodzin w Bajkowym Lesie, tortem lodowym,  koszem słodyczy i kilkoma innymi przedmiotami. Tak było również ze skarbonką od właścicielki zakładu fryzjerskiego, która odkładała sobie w niej na wyprawę do Ziemi Świętej, ale usłyszawszy o Piotrusiu postanowiła zmienić cel, wystawiła skarbonkę w zakładzie, zbierając do niej wszystkie napiwki. Skarbonka szybko się zapełniła i została przekazana rodzicom chłopca podczas balu. Fundusze trafią na konto akcji. Tak było również na koniec licytacji, kiedy na prośbę z sali zlicytowano nawet taniec z wójtem i... morsowanie z jego udziałem.

Rodzice Piotrusia przez część balu byli obecni razem z synkiem. Chcieli na jego rozpoczęcie podziękować wspólnie wójtowi za zorganizowanie akcji,  wszystkim wspierającym organizację tego wydarzenia – za zaangażowanie. Byli absolutnie wzruszeni i zaskoczeni, że ktoś zainteresował się ich sytuacją, trudnościami z pokryciem kosztów rehabilitacji, o operacji przeszczepu komórek macierzystych nie wspominając. Natomiast takiego wyniku licytacji absolutnie się nie spodziewali.

Już sam start aukcji w ciągu 20 minut przyniósł wynik – ponad 8 000 zł. Wtedy właśnie za 7 200 zł poszła koszulka Lewandowskiego, przekazana na licytację przez ks. Jerzego Kostorza, kapelana opolskich sportowców. Za podobną kwotę 7 000 zł została sprzedana koszulka Łukasza Piszczka, którą przekazał na Bal dla Piotrusia Marcin Sossna Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego
w Łubnianach. Marcin Sossna przekazał również 1 000 na leczenie Piotrusia od Banku Spółdzielczego w Łubnianach.

Rekordową liczbę przedmiotów do licytacji od polskich sportowców pozyskał na bal Rafał Tataruch, na co dzień profesor Politechniki Opolskiej, a także prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Grupa trenerów Soccer College - Szkółka Piłkarska-Śląsk ŁUBNIANY przekazała na licytację koszulki Gwardii Opole i Jana Bednarka, rakietkę Natalii Partyki i obraz. Za przedmioty uzyskano łączną kwotę 2 700 zł.

Liceum Plastyczne z Opola przekazało obrazy, dzięki którym Piotruś otrzymał dodatkowe 2 400 zł.

Muzyczną niespodzianką przygotowaną przez Joanną Wąsiak, pianistkę (prywatnie żonę wójta) był minirecital z udziałem skrzypaczki oraz pary śpiewaków operowych przyjęty owacją na stojąco.

Sami właściciele Ośrodka Żwirek w Luboszycach, gdzie odbył się bal zasponsorowali wóz z przysmakami i babeczki,  którymi częstowali się goście, a rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Łubnianach specjalnie na bal upiekli ciasta.

Podczas balu grał zespół Partytura Mirka Kopyto.

Piotruś Świerc przeszedł ciężkie niedotlenienie okołoporodowe, które spowodowało uszkodzenie mózgu, nie siedzi samodzielnie, nie chodzi, ma niedowład czterokończynowy, zaburzenia odżywiania, ciężką alergię pokarmową, dysmorfię, a jego rozwój psychoruchowy jest opóźniony w stosunku do rówieśników. Chłopczyk ma orzeczoną niepełnosprawność, wymaga szczególnej opieki ze strony rodziców. Wiąże się to z ogromnymi kosztami ponoszonymi przez najbliższych, związanymi m.in. z rehabilitacją czy zakupem specjalistycznego sprzętu dla dziecka niepełnosprawnego. Oprócz rehabilitacji Piotrusiowi może pomóc przeszczep komórek macierzystych. Jednak koszt takiego zabiegu wynosi 50 tys. zł.

Decyzję o zorganizowaniu balu przy podjął wójt gminy Łubniany po rodzicami Piotrusia. O jego sytuacji dowiedział się od dyrektora Szkoły Podstawowej w Łubnianach Wiesławy Palt i Joanny Kurek kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Nie spodziewałem się, że akcja przyniesie taki odzew. Jestem też absolutnie poruszony frekwencją. To był – można śmiało – powiedzieć bal na 100 par.

Zdjęcia: Anna Patelska i Piotr Gosztyła

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png