Co dalej w sprawie MZK?

Za nami kolejny etap bardzo intensywnych działań władz gminy w sprawie uruchomienia linii MZK do Brynicy, który mocno zbliża nas do tego celu. - W bardzo szybkim tempie, bo w ciągu dwóch miesięcy - przeszliśmy od rozmów z władzami Opola, przedstawicielami Wydziału Transportu UM do konkretów - mówi wójt Paweł Wąsiak. - Jesteśmy już po tzw. przejeździe technicznym autobusu MZK. Dzięki temu testowi, okazało się, że w centrum Brynicy autobus będzie miał za mało miejsca, żeby swobodnie zawrócić. - Braliśmy pod uwagę, że trzeba będzie rozwiązać ten problem przy planowanej przebudowie centrum Brynicy, co odsunęłoby uruchomienie linii w czasie. Okazało się jednak, że będzie można zrobić to w inny sposób - prościej i szybciej - informuje Paweł Wąsiak. -  Dzięki dobrej współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich udało się wypracować rozwiązanie polegające na wprowadzeniu zmiany w organizacji ruchu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, dzięki temu rozwiązaniu autobus będzie mógł swobodnie zawracać. W ten sposób uruchomienie linii nr 10 mogłoby nastąpić szybciej. Robimy absolutnie wszystko, żeby tak się stało! - podkreśla wójt Paweł Wąsiak.

Intensywne działania Gminy, wójta oraz radnego Jarosława Krzyścina w sprawie komunikacji są prowadzone od grudnia. Najpierw spotkania z włodarzami Opola, następnie konsultacje z mieszkańcami Brynicy i ankieta  nt. potencjalnego zainteresowania korzystaniem z linii MZK. Rentowność kursów zależeć będzie bowiem od liczby pasażerów.

O wszelkich kwestiach dotyczących komunikacji w gminie Łubniany będziemy informować na bieżąco.

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png