Sport

Na terenie gminy istnieje  dobra baza sportowa, którą stanowią 4 obiekty z zapleczem socjalnym, 6 boisk piłkarskich oraz boisko do gry w piłkę ręczną.

 

  • Wykorzystywane są one przez działające na terenie gminy kluby sportowe:

LZS ŚLĄSK Łubniany z:

  • IV ligą seniorów
  • A kl. juniorów 
  • Ligą trampkarzy
  • Ligą młodzików

LZS Brynica z:

  • A kl. Seniorów

LZS RUDATOM Kępa z: 

  • A kl. seniorów 
  • A kl. Juniorów 

LZS "START" Jełowa z:

  • klasą "B" - seniorów

LZS Luboszyce z : 

  • klasą "B" - seniorów

Na terenie gminy Łubniany utworzono także trzy boiska wielofunkcyjne mieszczące się przy szkołach podstawowych w Dąbrówce Łubniańskiej, Luboszycach oraz w Brynicy. Z boisk może korzystać każdy amator sportu, gdyż są one ogólnodostępne. Na obiektach można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną czy tenisa. Są to boiska z bezpieczną nawierzchnią z EPDM oraz obiekty towarzyszące, ławki, chodniki, place i obejścia. We wrześniu 2013 roku oddano do użytku boisko mieszczące się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Luboszycach, które jest powierzchniowo największe ze wszystkich dotychczas utworzonych. W ramach przeprowadzonych prac utwardzono również dojścia i place oraz wykonano oświetlenie, dzięki któremu można korzystać z boisk także po zmroku. Z kolei przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łubnianach mieści się kompleks boisk sportowych, który powstał w ramach projektu "Moje Boisko - Orlik 2012". Wartość wykonanej inwestycji to około 1 mln 200 tys. zł, z czego gmina Łubniany uzyskała dofinansowanie na to zadanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Opolskiego w łącznej kwocie 833 tys. W roku szkolnym w godzinach przedpołudniowych boiska są wykorzystywane do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego młodzieży szkonej. W godzinach popołudniowych i wieczornych służą wszystkim zainteresowanym uprawianiem sportu. Budowa boisk objęta była unijnym dofinansowaniem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 poprzez Lokalną Grupę Działania Stobrawski Zielony Szlak.

Kompleks boisk sportowych Orlik 2012 w miejscowości Łubniany 1.jpeg

Kompleks boisk sportowych Orlik 2012 w miejscowości Łubniany.jpeg
Kompleks bosik sportowych Orlik 2012


Serdecznie zapraszamy do korzystania z kompleksu boisk sportowych Orlik 2012 mieszczącego się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łubnianach. Kompleks boisk powstał w ramach projektu "Moje Boisko - Orlik 2012". Rezerwacja i szczegółowe informacje odnośnie możliwości korzystania z kompleksu można uzyskać u animatorów sportu pod nr tel. 503 743 014.


Boisko wielofunkcyjne w miejscowości Dąbrówka Łubniańska -3.jpeg
Boisko wielofunkcyjne w Dąbrówce Łubniańskiej

Boisko wielofunkcyjne w miejscowości Brynica.jpeg
Boisko wielofunkcyjne w Brynicy

Boisko wielofunkcyjne w Luboszycach3.jpeg
Boisko wielofunkcyjne w Luboszycach

Informacje o planowanych pomiarach PEM

Znajdź nas na Facebook

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png