Konkurs na gminne hasło rozstrzygnięty!

jury 2.jpeg

 

„Naturalnie... Łubniany!” to hasło zwyciężyło w konkursie ogłoszonym przez Referat Promocji i Turystyki Urzędu Gminy w Łubnianach.

Autorem jest Oskar Hys z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej (opiekun: Beata Zambrzycka).  Tu warto zaznaczyć, że wśród zgłoszonych haseł było bardzo podobne, w którym użyto tych samych słów. Kolejność ich użycia zaproponowana przez Oskara i związany z tym ogólny wyraz, zadecydowały o wyborze jury.

- Do rywalizacji zgłosiło się 48 uczniów, przygotowali aż 68 haseł. Było więc w czym wybierać, zgłoszone propozycje ujawniły nie tylko kreatywność autorów, ale  i przywiązanie do swojej małej ojczyzny – podsumowuje dr hab. Danuta Lech - Kirstein, zastępca dyrektora Instytutu Piolonistyki Uniwersytetu Opolskiego, przewodnicząca jury i zarazem mieszkanka gminy Łubniany.

Jurorami byli także: wójt gminy Paweł Wąsiak i Sylwia Heisig–Brzana, kierownik Referatu Promocji i Turystyki Urzędu Gminy. 

- Ogromnie dziękuję za zaangażowanie uczniom i nauczycielom,  z wielką przyjemnością czytałem zgłoszone hasła, odkrywając jak młodzi ludzie postrzegają lub chcą postrzegać swoją gminę – mówi wójt Łubnian.

- Tak jak wspominaliśmy w zaproszeniu do udziału w konkursie, wiele miast i gmin posiada swoje slogany reklamowe, jak Zabrze – Kopalnia możliwości, Rybnik. Miasto z ikrą, Ciesz się Cieszynem, chcieliśmy by Gmina Łubniany również posiadała hasło, którym będziemy ją promować, jako miejsce przyjazne mieszkańcom, turystom i inwestorom. Samorządy większe i mniejsze powierzają to zadanie profesjonalnym agencjom reklamowym, my powierzyliśmy je młodym ludziom z naszych szkół.

- Zastanowimy się jak wykorzystać zwycięskie hasło – dodaje kierownik Referatu Promocji i Turystyki.

Wkrótce poinformujemy kiedy i gdzie zostanie wręczona nagroda, którą jest rodzinny Voucher do Jura Parku w Krasiejowie i album promujący walory Gminy Łubniany.

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png