51.182 zł dla Piotrusia Świerca

podziekowania_bal.jpeg

51. 182 zł ‼️ przekazaliśmy Rodzicom 2-letniego Piotrusia Świerca z Łubnian.
To dochód z naszego gminnego balu w Luboszycach i rekordowej w skali województwa licytacji. Wszystko wskazuje na to, że przeszczep komórek macierzystych jest możliwy.

- Ta kwota przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – podsumowują finansowy efekt balu Rodzice Piotrusia. - Kiedy wójt się z nami skontaktował i zaproponował pomoc mieliśmy nadzieję, że uda się nazbierać 7 tys. zł na rehabilitację. Tymczasem na naszych oczach, w jeden wieczór – niemożliwe stało się możliwe i Piotruś ma szanse na zabieg, który może odmienić jego życie – podkreślają wzruszeni.

2-letni Piotruś Świerc z Łubnian cierpi na liczne schorzenia będące wynikiem uszkodzenia mózgu.

- Kiedy poprzez nasz gminny Ośrodek Pomocy Społecznej poznałem sytuację chłopca i jego rodziny, nie mieliśmy wątpliwości, że konieczne jest akcja pomocy, która pozwoli szybciej zebrać środki na rehabilitację Piotrusia – mówi Wójt Gminy Łubniany Paweł Wąsiak. - Natomiast odzew z jakim się ta akcja spotkała, zaangażowanie wielu osób, instytucji mnie również niesamowicie zaskoczyło. Do tego dobro samo zaczęło pączkować i wpłaty dla Piotrusia przychodziły jeszcze po balu, pojawiło się kilka akcji organizowanych w innych miejscach na leczenie Piotrusia.
Cieszę się, że mogliśmy pomóc. Okazuje się, że Gmina Łubniany to prawdziwe zagłębie

Przedmioty do licytacji przekazali znani polscy sportowcy, nagrali nawet na tę okoliczność filmiki lub przesłali zdjęcia. Do udziału w balu zagrzewali na FB Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny, gospodarze telewizyjnego „Pytania na Śniadanie”, dyrygent i gospodarz programu „Z batutą i humorem” Maciej Niesiołowski.
Podczas balu licytowane były między innymi: kula mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego, koszulki z autografami zawodników reprezentacji Polski w piłce ręcznej, żużlowca, wicemistrza świata Patryka Dudka, koszulka od Łukasza Piszczka z autografami jego i jego kolegów z Borusii Dortmund, piłki z podpisami Kuby Błaszczykowskiego i Jerzego Brzęczka.

Tymczasem warto zaznaczyć, że gadżety na licytację bądź inne formy wsparcia dla chłopca przekazywano niemal do ostatniej chwili. Tak było m.in. z płytami z autografami znanych piosenkarzy, wejściówkami na wydarzenia w STEGU Arenie ufundowane przez firmę STEGU, organizacją urodzin w Bajkowym Lesie, tortem lodowym ufundowanym przez Anielę Smolnik z Luboszyc,  koszem słodyczy i kilkoma innymi przedmiotami. Tak było również ze skarbonką od właścicielki zakładu fryzjerskiego, która odkładała sobie w niej na wyprawę do Ziemi Świętej, ale usłyszawszy o Piotrusiu postanowiła zmienić cel, wystawiła skarbonkę w zakładzie, zbierając do niej wszystkie napiwki. Skarbonka szybko się zapełniła i została przekazana rodzicom chłopca podczas balu. Fundusze trafią na konto akcji. Tak było również na koniec licytacji, kiedy na prośbę z sali zlicytowano nawet taniec z wójtem i... morsowanie z jego udziałem.

Już sam start aukcji w ciągu 20 minut przyniósł wynik – ponad 8 000 zł. Wtedy właśnie za 7 200 zł poszła koszulka Lewandowskiego, przekazana na licytację przez ks. Jerzego Kostorza, kapelana opolskich sportowców. Za podobną kwotę 7 000 zł została sprzedana koszulka Łukasza Piszczka, którą przekazał na Bal dla Piotrusia Marcin Sossna Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Łubnianach. Marcin Sossna przekazał również 1 000 na leczenie Piotrusia od Banku Spółdzielczego w Łubnianach.

Rekordową liczbę przedmiotów do licytacji od polskich sportowców pozyskał na bal Rafał Tataruch, na co dzień profesor Politechniki Opolskiej, a także prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Grupa trenerów Soccer College - Szkółka Piłkarska-Śląsk ŁUBNIANY przekazała na licytację koszulki Gwardii Opole i Jana Bednarka, rakietkę Natalii Partyki i obraz. Za przedmioty uzyskano łączną kwotę 2 700 zł.

Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu przekazał obrazy, dzięki którym Piotruś otrzymał dodatkowe 2 400 zł.

Muzyczną niespodzianką przygotowaną przez Joanną Wąsiak, pianistkę (prywatnie żonę wójta) był minirecital z udziałem skrzypaczki Weroniki Ogrodniczak oraz pary śpiewaków operowych Elżbiety Cabała i Rafała Żurakowskiego przyjęty owacją na stojąco.

Sami właściciele Ośrodka Żwirek w Luboszycach, gdzie odbył się bal zasponsorowali wóz z przysmakami i babeczki,  którymi częstowali się goście, a rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Łubnianach specjalnie na bal upiekli ciasta. Ciasta zasponsorowała również Piekarnia-Cukiernia Grzegorz Charciarek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom balu, którzy aktywnie włączyli się w licytację oraz wszystkim dobroczyńcom, którzy wpłacili darowizny na leczenie Piotrusia z Sołectwem Biadacz na czele!! Dzięki Waszej bezinteresownej pomocy Piotruś ma szanse na powrót do zdrowia.

Przypomnijmy - Piotruś Świerc przeszedł ciężkie niedotlenienie okołoporodowe, które spowodowało uszkodzenie mózgu, nie siedzi samodzielnie, nie chodzi, ma niedowład czterokończynowy, zaburzenia odżywiania, ciężką alergię pokarmową, dysmorfię, a jego rozwój psychoruchowy jest opóźniony w stosunku do rówieśników. Chłopczyk ma orzeczoną niepełnosprawność, wymaga szczególnej opieki ze strony rodziców. Wiąże się to z ogromnymi kosztami ponoszonymi przez najbliższych, związanymi m.in. z rehabilitacją czy zakupem specjalistycznego sprzętu dla dziecka niepełnosprawnego. Oprócz rehabilitacji Piotrusiowi może pomóc przeszczep komórek macierzystych. Jednak koszt takiego zabiegu wynosi 50 tys.

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png