Święto Języka Polskiego w łubniańskiej szkole

 

 

Spotkanie autorskie dla klas VI - VIII z panią Ireną Botą, poetką, emerytowaną nauczycielką. Pani Irena przyjechała do Łubnian z Opola, na zaproszenie dyrektor szkoły, pani Wiesławy Palt oraz organizatorki imprezy pani Jolanty Begińskiej.

Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym uczniów klasy ósmej, którzy przedstawili inscenizację opracowaną na podstawie utworów napisanych dla dzieci przez Małgorzatę Strzałkowską. Słowa poetyckie przeplatały się z piosenkami dziecięcymi, śpiewanymi chóralnie przez uczniów. Występ ogromnie podobał się, wywołując wielki aplauz wśród zebranych. Duży podziw wzbudziła młodzież klasy ósmej, świetnie i z humorem odgrywająca role małych dzieci.

Po części artystycznej głos oddano zaproszonemu gościowi pani Irenie Bocie, która zapoznała słuchaczy ze swoją twórczością czytając wiele utworów poetyckich. Przedstawiła też historie związane z ich powstaniem. W międzyczasie na scenie występowały uczennice klasy szóstej i ósmej, recytując wiersze prezentowane na wielu konkursach recytatorskich. Widownia śpiewała rymowanki tematycznie nawiązujące do nauki języka polskiego. W ten sposób uczczono Święta Języka Polskiego, organizowane od kilkunastu lat w łubniańskiej szkole.

Dziękujemy za relację :)

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png