Roman Kirstein nie żyje

Roman Kirstein.jpeg

Roman Kirstein nie żyje, był dla opolskiej "Solidarności" jednym z najbardziej zasłużonych działaczy opozycji demokratycznej w okresie PRL.

Przewodniczący Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego „Solidarność” w Opolu” i wiceprzewodniczący zarządu Regionu Śląsk Opolski oraz delegat na I Krajowy Zjazd Delegatów w Gdańsku.

Dwukrotnie internowany. Założyciel drugoobiegowego czasopisma „Solidarność Narodowa” i Banku Pomocy Bezrobotnym.

Roman Kirstein był radnym miejskim Opola I kadencji i prezesem Stowarzyszenia Solidarni Śląska Opolskiego. Rada Miasta Opola nadała mu tytuł „Zasłużony Obywatel Miasta Opola”.

W 2014 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski W 2001 otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, a w 2012 Krzyż Wolności i Solidarności.

Roman Kirstein był zasłużonym dla naszej Gminy przedsiębiorcą. Do końca miał w sercu swoją „małą ojczyznę”.

Janusz Wójcik, lider OKOP-u wspomina Romana Kirsteina, że był zawsze tym który szukał u ludzi tego co łączy, a nie tego co dzieli.

Prezydent Miasta Opola napisał na swoim profilu na Facebooku - „Jest mi ogromnie przykro i smutno. Straciliśmy wspaniałego człowieka, ciągle aktywnego i zawsze zaangażowanego w Polskę. Wspólnie od wielu miesięcy przygotowywaliśmy otwarcie Izby Pamięci Solidarności. Akurat na 30. rocznicę wyborów czerwca 1989 r. Pan Roman był głównym inicjatorem i organizatorem jej powstania. Przez wiele lat swojej społecznej aktywności podejmował działania służące ludziom. Wspierał Polaków na Białorusi, inicjował powstanie rad dzielnic. Bez niego Opole nie byłoby miastem, jakie znamy”

Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.

fot. Żródło: Radio Doxa

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png