Mażoretki EFEKT Łubniany - wśród najlepszych w Polsce

 

 

Mażoretki EFEKT Łubniany wśród najlepszych w Polsce

Grupa mażoretek działająca w Łubniańskim Ośrodku Kultury zdobyła 3. miejsce na ogólnopolskim VII Festiwalu Tanecznym Aplauz w Marklowicach, woj. śląskie. To ogromny sukces biorąc pod uwagę, że o miejsce na podium walczyło 1200 tancerzy, 47 zespołów z całej Polski w ośmiu kategoriach, m.in.: mażoretki, street dance, show dance.

Miniformacja baton juniorki, w składzie: Rafaela Brixy, Alina Havrylyuk, Julia Kondziela, Marcelina Kałużna, Aleksandra Patelska, Pola Zowada zdobyły 100 punktów, które dały im miejsce na podium. Ich rywalki Mażoretki Fenix z Radlina zdobyły 119 punktów i zajęły 1. miejsce, a Eksplozja II z Żor ze 118 punktami – 2. miejsce. EFEKT otrzymał również wyróżnienie w kategorii pom pom juniorki (w składzie tańczyła również Julia Matuszczyk). Jury doceniło również także dwie choreografie pokazane przez EFEKT. Trenerką zespołu Aleksandra Bieniek z Ozimka. Jej niebywałej pasji i zaangażowaniu grupa zawdzięcza swoje coraz liczniejsze sukcesy.

Obecnie dziewczyny przygotowują się do XXI Mistrzostw Polski Mażoretek w Kędzierzynie- Koźlu, które odbędą się od 17 do 19 maja 2019 r. Są to najbardziej prestiżowe zawody taneczne w Polsce, na które przyjeżdżają tysiące tancerzy z całego kraju.

Przypomnijmy, grupa taneczna "Efekt" działa od 4 stycznia 2016 roku przy Łubniańskim Ośrodku Kultury. Pomysłodawczynią i współzałożycielką zespołu jest Anna Patelska z Luboszyc Radna Gminy Łubniany. Formacja liczy obecnie 11 dziewcząt w wieku od 8 do 16 lat. Dziewczyny wykonują choreografie taneczne z wykorzystaniem rekwizytów: batonów, czyli pałeczek marszowych oraz pomponów. Zespół ma na swoim koncie nagrody w ważnych ogólnopolskich konkursach. 1. miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych "Tańcowadła" w Ozimku, 3. miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Tanecznych Solo Duo Trio w Kuźni Raciborskiej, 5. miejsce na XX Mistrzostwach Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu. Trenerka zespołu Aleksandra Bieniek zaprasza wszystkich chętnych w wieku od 7 do 16 lat do udziału w zajęciach i rozpoczęcia mażoretkowej przygody tanecznej. Treningi odbywają się 2 razy w tygodniu w sali gimnastycznej w Biadaczu.

Fot. Aleksandra Bieniek, Gabriela Kondziela

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png