Solidarność. Podaj dalej! - Międzynarodowy projekt w szkole w Jełowej

Solidarność. Podaj dalej! - Międzynarodowy projekt w szkole w Jełowej.

Uczniowie klas VII i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej biorą udział w europejskim projekcie „Solidarność. Podaj dalej” realizowanym w Polsce przez Fundacje „Szkoła z Klasą” w ramach międzynarodowego programu Erasmus.

Równolegle akcja toczy się w szkołach we Francji, Hiszpanii i Chorwacji. Ma na celu zaangażowanie młodych ludzi w dyskusję o różnorodności społecznej i różnych rodzajach dyskryminacji, aby, wiedząc więcej i czując głębiej, świadomie kształtowali otaczającą ich rzeczywistość.

W czasie zajęć warsztatowych uczniowie będą zgłębiać tajniki analizy i interpretacji obrazu, jakim jest fotografia i podejmować próby kreatywnego pisania.

W dzisiejszej szkole szczególnie potrzebne są działania, które dają impuls do rozmowy na temat różnorodności, nietolerancji czy rozmaitych form dyskryminacji, a jednocześnie rozwijają umiejętność krytycznego myślenia i formułowania poglądów. To dlatego grupa uczniów klasy VII i VIII i nauczycieli ze szkoły w Jełowej włączyła się do akcji Solidarność. Podaj dalej! Założenie jest proste -  młodzi ludzie wyślą kartki pocztowe do losowo wybranych osób prywatnych i instytucji gminnych i wojewódzkich. Każda pocztówka będzie niosła podwójny przekaz - z jednej strony przez zdjęcie na kartce, z drugiej - dzięki osobistej wiadomości napisanej przez ucznia. Młodzi nadawcy liczą, że dostaną odpowiedzi na wysłane pocztówki.

Podsumowanie akcji nastąpi pod koniec roku szkolnego, kiedy do szkoły spłyną odpowiedzi na wysłane karty.

Wójt Gminy Łubniany Paweł Wąsiak również otrzymał kartkę z wiadomością od Julii, uczennicy kl. VIII. Odpowiedź zostanie wkrótce wysłana. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

Koordynatorem projektu jest Justyna Konik.

 

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png