Opolski ZUS zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Informacja prasowa                                                                                                                          Opole, 14 maja 2019 r.

 

Opolski ZUS zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością

W piątek 17 maja, pod hasłem „Żyj aktywnie!” opolski oddział ZUS organizuje dzień poświęcony osobom z niepełnosprawnością. Będzie można skorzystać z porad ekspertów ZUS, NFZ i PFRON.

- W piątek od godziny 10:00 do 14:00 zapraszamy do sali obsługi klientów w opolskim
ZUS-ie przy ul. Wrocławskiej, czyli tak zwanej rotundy. Co oferujemy? Pracownicy ZUS wyjaśnią jak uzyskać rentę, podpowiedzą też o jakie inne świadczenia można wnioskować. Będziemy zachęcać do założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych, dzięki czemu kontakt z nami będzie łatwiejszy, a formalności ograniczone do minimum - wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie opolskim.

Eksperci z opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia pomogą wyrobić kartę EKUZ, na wzór akcji „Nie Cukrz” będą mierzyć ciśnienie i badać poziom cukru we krwi (w godz.: 10:00-12:00). Opowiedzą również do czego służy Internetowe Konto Pacjenta. Ponadto na stoisku informacyjnym NFZ będzie można skorzystać z porad
w zakresie uprawnień osób z niepełnosprawnością - w zakresie terminów leczenia, lecznictwa uzdrowiskowego, wyrobów medycznych oraz przeszkolić się z obsługi Portalu „Terminy Leczenia”.

Fachowcy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych opowiedzą, jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy i jak ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Chodzi o to, by osoby z niepełnosprawnością łatwiej odnajdywały swoje miejsce jako pracownicy. Z kolei przedsiębiorcy będą zachęcani do otwierania się na zatrudnianie i aktywizację osób z niepełnosprawnościami.

Piątkowe wydarzenie ma zachęcić osoby z niepełnosprawnością do rozwijania swoich talentów, poszukiwania możliwości rozwoju, by pamiętały o zdrowym stylu życia, ale też zmotywować do aktywności zawodowej.

Informacje o tym, co będzie działo się w całej Polsce publikujemy na stronie www.zus.pl/dzienON.

Sebastian Szczurek
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
województwa opolskiego

 

PDFUlotka promująca wydarzenie

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png