Finał Wojewódzki Zawodów Sportowych w PSP w Łubnianach

Finał Wojewódzki Zawodów Sportowych w PSP w Łubnianach.

 

Finał Wojewódzkich Igrzysk LZS w Mini Piłce Siatkowej Chłopców odbył się 15 maja w PSP w Łubnianach - Jesteśmy MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA.

Do finału zakwalifikowały się cztery drużyny: SP Lubrza (powiat prudnicki), PG Domaszowice (powiat namysłowski) oraz ZS Zimnice Wlk. i PSP Łubniany (powiat opolski).

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Wójt Gminy Łubniany Paweł Wąsiak, który zwrócił uwagę na szczególne znaczenie umiejętności gry zespołowej oraz walki w duchu fair play.

Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym".

  • Nasi uczniowie w swoim pierwszym spotkaniu zmierzyli się z drużyną z Zimnic Wlk. Po zaciętym trzysetowym meczu wygraliśmy 2:1.
  • Drugim rywalem chłopców z Łubnian był zespół z Lubrzy. Pierwszego seta wygraliśmy dopiero na przewagi 28:26. W drugim było już zdecydowanie łatwiej i wygraliśmy tego seta do dziesięciu.
  • Trzeci mecz przeciwko Domaszowicom zakończył się wynikiem 2:0 dla Łubnian.

Możemy cieszyć się z MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA. Drugie miejsce przypadło zespołowi z Zimnic Wlk., trzecie Domaszowicom a czwarte Lubrzy.
Najlepszym zawodnikiem finału został Fabian Buchta z Łubnian.

Skład PSP Łubniany: Buchta Fabian, Sowa Maksymilian, Sowa Oliwier, Syma Jakub, Grala Maciej, Blaszczyk Aleksander, Rogowski Paweł, Langos Paweł, Gwóźdź Florian, Nikisz Łukasz.

Opiekunem drużyny jest Dariusz Palt.

 

 

 

Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt

Najlepsze piłkarki województwa opolskiego zagrały na Orliku w Łubnianach.

Do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się drużyny:
SP 1 Nysa
PSP 9 Kędzierzyn Koźle
PSP 6 Brzeg
PSP Łubniany

W drodze do finału wojewódzkiego nasze dziewczęta zajęły: 1 miejsce w mistrzostwach gminy (Łubniany), 1 miejsce w półfinale powiatowym (Stare Budkowice), 1 miejsce w finale powiatowym (Popielów) oraz 1 miejsce w półfinale wojewódzkim (Namysłów)‼️‼️

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Zastępca Wójta Gminy Łubniany - Mariusz Piestrak.

Wszystkie mecze były bardzo zacięte a poziom umiejętności i techniki gry wyrównany. Nasza drużyna w pierwszym spotkaniu uległa Brzegowi tracąc bramkę w końcówce meczu. Drugim rywalem Łubnian były zawodniczki z Nysy. Mimo prowadzenia 1:0 nie udało nam się do końca utrzymać korzystnego wyniku. Ten mecz przegraliśmy 1:2. Mimo dwóch porażek w ostatnim pojedynku dziewczęta pokazały charakter i walczyły do końca o zwycięstwo. Ostatecznie pokonały Kędzierzyn 2:0.

Mistrzem województwa została drużyna z Brzegu (7 punktów), na drugim miejscu uplasował się Kędzierzyn Koźle (4 punkty), brązowy medal zdobyły dziewczęta z Nysy (3 punkty), tuż za podium Łubniany również z trzema punktami na swoim koncie.

Czwarta drużyna w województwie - PSP Łubniany zagrała w składzie: Buhl Paulina (bramkarz), Faltin Paulina, Sowa Monika, Szeląg Kinga, Król Zuzanna, Sossna Amelia, Bartosz Paulina, Knopp Paulina, Sowa Emilia, Orzechowska Emilia, Koziol Liliana.

Nauczycielem prowadzącym dziewczęta jest Dariusz Palt.

Serdecznie gratulujemy Młodym Sportowcom i Opiekunowi.

Jesteśmy z Was bardzo dumni.

 

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png