Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021! Spisz się przez internet na spis.gov.pl.

Zuzanna Czerwiec z Biadacza laureatką konkursu "Czyste powietrze wokół nas"

Zuzanna Czerwiec z Publicznego Przedszkola w Biadaczu laureatką Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego "Czyste powietrze wokół nas".

Serdecznie gratulacje dla Zuzi, Jej Rodziców i Wychowawców.

Cieszymy się, że młoda mieszkanka naszej Gminy wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez którego głównym celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a przede wszystkim dbałość o czyste powietrze.

Podsumowanie konkursu miało miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu, gdzie dyplomy, wyróżnienia i nagrody małym Laureatom wręczyła Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu Marzena Nanowska-Geisler.

Dla Gminy Łubniany to temat ważny i do walki o czyste powietrze angażowane są programy dotacyjne do wymiany pieców, jeden finansowany z gminy, drugi - z UE. Gmina jako jedna z trzech w powiecie opolskim włączyła się również do partnerskiego projektu, który ma pomóc w wyeliminowaniu zatruwających kopciuchów.

 

 

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png