Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021! Spisz się przez internet na spis.gov.pl.

X Rajd Rowerowo-Pieszy Szlakiem Rud Żelaza

W niedzielę odbył się jubileuszowy X Rajd Rowerowo-Pieszy Szlakiem Rud Żelaza. Zarówno start, jak i meta imprezy odbyły się w Brynicy. Wyznaczono trzy trasy rowerowe i jedną pieszą, w tym wyzwania rowerowe na 50-kilometrowym i 30-kilometrowym odcinku. Trasy piesze obejmowały dystans od 10 do 15 kilometrów. Jak co roku w imprezie wzięli udział aktywni mieszkańcy nie tylko Gminy Łubniany, ale i przedstawiciele grup rowerowych m.in. z Opola, Popielowa, Kolonowskiego, a nawet Krakowa. W organizację imprezy, obok Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica zaangażowały się Gmina Kolonowskie, Gmina Murów oraz oczywiście Gmina Łubniany.

Podczas finału imprezy przy boisku w Brynicy zorganizowano również poczęstunek, konkursy z cennymi nagrodami, licytację oraz tradycyjny już rzut rudą. Całość zakończyła zabawa taneczna z zespołem Elektronix.

Nagrody obok prezesa Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica Krystiana Czecha wręczał zastępca Wójta Gminy Łubniany Mariusz Piestrak.

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png