Brynicka Spiżarnia

Brynicka Spiżarnia.jpeg

Tu nigdy tak nie było!

28 września odbyła się Brynicka Spiżarnia - pod takim hasłem zorganizowano degustację lokalnych produktów przygotowanych przez mieszkańców. O godzinie 15.00 stoły pod wiatą przy boisku LZS zapełniły się różnorodnymi pysznościami. Każdy, kto przyszedł na imprezę mógł spróbować wszystkiego całkowicie za darmo. Mieszkańcy własnoręcznie przygotowali między innymi: sałatki, grzyby, dżemy, miody, wina oraz chleb domowego wypieku. Prezentacjom przetworów towarzyszyło Kartoflisko - potrawy z ziemniakiem w roli głównej. Nie sposób wymienić wszystkie produkty, ponieważ było ich naprawdę bardzo dużo.

Przedszkolaki jak zawsze dały z siebie wszystko,  prezentując program artystyczny. Brynicka Spiżarnia stała się okazją do pokazania szerszemu gronu pasowania na przedszkolaka. Nauczyciele z brynickiej szkoły  podstawowej zaprezentowali potrawy ze szkolnej piwniczki.

W trakcie całej imprezy najmłodsi mieszkańcy mieli możliwość korzystania z ogromnego dmuchańca, a także wielu innych atrakcji przygotowanych przez animatorów.

Na finał, po zapadnięciu zmroku wszyscy zebrani mieli możliwość wzięcia udziału w pokazie  Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora. Grupa zaprezentowała niesamowity spektakl taneczny z wykorzystaniem ognia i płonących rekwizytów oraz kostiumy i scenografię specjalnie przygotowane na tą okazję.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe Fundacji PGE, która prowadzi działalność grantową. Dzięki przyznanemu grantowi, można było zorganizować tak duże przedsięwzięcie, jakim był Pierwszy Brynicki Festiwal Przetworów.

Podziękowania należą się również Wszystkim, którzy dołożyli starań, aby to wydarzenie mogło zaistnieć, ze szczególnym uwzględnieniem Panów Konrada Dendery, Jerzego Kiliana i Rajmunda Jendro - za zorganizowanie drewna, ziemniaków oraz przygotowanie miejsca na ognisko.

Po raz kolejny brynicka społeczność pokazała, że przy ogromnych chęciach, współpracy i indywidualnym zaangażowaniu żadne wyzwanie nie jest jej straszne. Organizator Fundacja Aktywizacji Kultury i Sportu Aktywni oraz partnerzy przedszkole i szkoła podstawowa w Brynicy wierzą,  że za rok do naszej wsi przyjedzie jeszcze więcej osób ze swoimi smakołykami.

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png