PSP Łubniany laureatem w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie

SmartSzkoła_PSP_Ł.jpeg

PSP Łubniany laureatem w Ogólnopolskim Konkursie "#OSEWyzwanie". Będziemy mobilni.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

PSP w Łubnianach otrzyma mobilną pracownię multimedialną składającą się z 16 laptopów w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu, dzięki którym szkoła będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje i wzbogacić ofertę edukacyjną dla uczniów. Lekcje będą ciekawsze i bardziej atrakcyjne.

Organizatorem konkursu jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy.

Konkurs „#OSEWyzwanie” jest realizowany w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). To program dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu.
„Naszym celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, ale przede wszystkim umożliwienie szkołom szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego Internetu. Konkurs „#OSEWyzwanie” to kolejna inicjatywa, która przybliża nas do realizacji tego celu.” – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski 20 września 2019 w Ostrołęce na pierwszej konferencji z cyklu Forum OSEregio, poświęconej wykorzystaniu nowoczesnych technologii w edukacji.

Co należało zrobić, aby zawalczyć o nagrody i zostać laureatem?
Zgłosić szkołę do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna (to zadanie wykonała Dyrektor PSP Łubniany Wiesława Palt).
Wysłać konkursową pracę plastyczną pt. „Smart Szkoła” (nad tym zadaniem pracowali Nauczyciele: Gabriela Sygulka i Małgorzata Sygulka Dunat z Uczniami ).
Aby zwiększyć szansę na wygraną, należało wziąć udział w inicjatywie CodeWeek 2019 (to wydarzenie zaplanował Nauczyciel Dreier Norbert z uczniami, a drugi etap zostanie wykonany w październiku) oraz zgłosić nauczyciela do OSEHero (do OSEHero został zgłoszony Norbert Dreier).
Pomocą techniczną służył Piotr Holik.

Realizację zadań konkursowych w Ogólnopolskim Konkursie „#OSEWyzwanie” koordynował Norbert Dreier.

Wśród laureatów konkursu znalazły się jeszcze dwie placówki szkolne: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach i Publiczna Szkoła Podstawowa w Kątach Opolskich.

Znajdź nas na Facebook

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png