Lokalnie też może być kulturalnie

LOKALNIE TEŻ MOŻE BYĆ KULTURALNIE

1.jpeg

Dzieci z PSP w Brynicy w ramach współpracy z Fundacją PZU odwiedzą Teatr Lalki i Aktora, Muzeum Wsi Opolskiej, Filharmonię Opolską, Kino Helios i Galerię Sztuki Współczesnej - w dodatku te wycieczki nie uszczuplą ani budżetu szkoły, ani domowego portfela.

logo fundacja_duze_podstawowe_poziomprawa_RGB.jpeg

We wrześniu br.  rozstrzygnięto konkurs  "Fundacja PZU z Kulturą" na dofinansowanie organizacji społecznych w zakresie edukacji kulturalnej.

Celem konkursu jest zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury dzieciom
i młodzieży z obszarów wiejskich i małych miejscowości, udziału w rozwijających wyjazdach, warsztatach edukacyjnych, a także zwiększenie ich wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego na poziomie lokalnym i ogólnopolskim.

W tegorocznej edycji wpłynęło 207 wniosków, NASZ BRYNICKI znalazł się
w zwycięskiej trzydziestce! Dzięki zaangażowaniu lokalnej Fundacji Aktywizacji Kultury
i Sportu „Aktywni” uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brynicy zyskali możliwość uczestnictwa w półrocznym projekcie. Pozwoli on na działania edukacyjne w obszarze kulturalnym, dzięki kontaktom z Filharmonią Opolską, Galerią Sztuki Współczesnej w Opolu, Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, Opolskim Teatrem Lalki i Aktora im. A. Smolki w oraz Kinem Helios w Opolu.

Za sprawą dotacji Fundacji PZU kultura wysoka będzie dla naszych dzieci na wyciągnięcie ręki! Koordynatorem społecznym projektu jest Izabela Święcicka, ale we wszystkie działania zaangażowani będą nauczyciele PSP w Brynicy oraz Rodzice.

Działania podejmowane na ternie szkoły, mające na celu promowanie edukacji kulturalnej mają istotny wpływ na wszechstronny rozwój osobowy dzieci. Zadaniem instytucji jest wprowadzenie swoich wychowanków w świat, który trzeba zrozumieć.

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png