Osiągniecią sportowe Uczniów PSP Łubniany

CEREMONIA PODSUMOWANIA WOJEWÓDZKICH IGRZYSK

wojewódzkie Igrzyska LZS.jpeg

11 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbyła się Wojewódzka Gala podsumowująca Igrzyska LZS Szkół Wiejskich 2019.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Janusz Trzepizur – Olimpijczyk, Radny Sejmiku Wojewódzkiego; Gerard Halama - Przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS; Anna Kocińska – Scholz - Wiceprzewodnicząca Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS; Jan Siekaniec - Sekretarz Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS; Bożena Hasij - Domagała – sędzia sportowy. Przedstawiciele władz samorządowych:Wójt Gminy Dąbrowa - Katarzyna Gołębiowska-Jarek, Paweł Wąsiak - Wójt Gminy Łubniany oraz Dyrektorzy i Nauczyciele sześciu nagrodzonych szkół.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach zajęła w Klasyfikacji Generalnej trzecie miejsce (sklasyfikowanych zostało 52 szkoły).

 • I miejsce PSP Dąbrowa - 497,5 pkt
 • II miejsce PSP Tarnów Opolski - 405 pkt
 • III miejsce PSP Łubniany - 401 pkt
 • IV miejsce PSP Popielów - 348 pkt
 • V miejsce PSP Domaszowice - 340 pkt
 • VI miejsce PSP Łosiów - 242 pkt

Również na trzecim stopniu podium szkoła z Łubnian uplasowała się w rywalizacji lekkoatletycznej. Oprócz dwóch okazałych pucharów uczniowie z Łubnian wzbogacili się o sprzęt sportowy, który ufundowało Wojewódzkie Zrzeszenie LZS.

 

MISTRZOSTWO POWIATU

Drugiego października na terenie Parku w Dąbrowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt
i chłopców. Drużyny startowały na dystansie 800 m

(Rocznik 2009 i młodsi) i 1200 m (Rocznik 2007-2008). Bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły dziewcząt z PSP w Łubnianach, które w swoich kategoriach wywalczyły mistrzostwo i wicemistrzostwo powiatu i tym samym uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 28.04.2020r. w Lasocicach. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn z całego powiatu.

Mistrzynie powiatu (Rocznik 2007-2008) biegły w składzie: Paulina Bartosz, Kinga Szeląg, Paulina Buhl, Paulina Knopp.

mistrzyniepowiatu.jpeg

Skład wicemistrzyń powiatu: Lena Idczak, Karolina Witek, Amelia Nowak, Agata Knopp  

wicemistrzyniepowiatu.jpeg

 

MISTRZOSTWA GMINY

Trzeciego października w hali sportowej w Turawie rozegrano  w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców.
W zawodach wystąpiły reprezentacje wszystkich szkół z naszej gminy: PSP w Łubnianach – 4 drużyny, PSP w Jełowej – 3 drużyny, PSP w Luboszycach – 2 drużyny, PSP w Brynicy – 1 drużyna.

Wyniki Igrzysk Dzieci

Dziewczęta:

 • I miejsce PSP Łubniany (Paulina Knopp, Liliana Koziol, Emilia Orzechowska, Karolina Witek, Kinga Szelag, Paulina Buhl, Paulina Bartosz)
 • II miejsce PSP Jełowa

mg2.jpeg

Chłopcy:

 • I miejsce PSP Łubniany ( Aleksander Gedźba, Florian Gwóźdź, Maksymilian Sowa, Dawid Sowa, Marko Polok, Łukasz Witek, Michał Piwowar, Oliwier Sowa, Maciej Grala, Maksymilian Romanowski)
 • II miejsce PSP Jełowa
 • III miejsce PSP Luboszyce
 • IV miejsce PSP Brynica

mg1.jpeg

Wyniki Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Dziewczęta

 • I miejsce PSP Łubniany (Ewa Archacka, Emilia Trela, Wiktoria Bacajewska, Amelia Sossna, Monika Sowa, Zuzanna Król, Emilia Sowa
 • II miejsce PSP Jełowa

mg4.jpeg

Chłopcy

 • I miejsce PSP Łubniany (Jakub Gwizdak, Maksymilian Nogosek, Aleksander Blaszczuk, Dominik Jagosz, Emil Jambor, Iwo Garbowski, Fabian Buchta
 • II miejsce PSP Jełowa

mg3.jpeg

Zwycięzcy poszczególnych kategorii uzyskali awans do Półfinałów Powiatowych.

Serdecznie gratulujemy Uczniom szkoły w Łubnianach, Dyrektor Wiesławie Palt i Nauczycielowi Wychowania Fizycznego Dariuszowi Palt.

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png