Nauczyciel Krzysztof Chaliński z Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej

Krzysztof Chaliński z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach z Nagrodą Ministra Oświaty.

Chaliński Krzysztof.jpeg

Podczas uroczystej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Ośrodku Kultury w Namysłowie Nauczyciel Krzysztof Chaliński na wniosek Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach, a następnie Kuratorium Oświaty w Opolu został uhonorowany jedną z najwyższych nagród przyznawanych w oświacie – nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.
Nagrodę otrzymał z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka.

Krzysztof Chaliński jest w PSP Łubniany Nauczycielem religii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczy również w szkole w Brynicy muzyki oraz plastyki.
Od lat prowadzi kółko historyczne i naucza w obu szkołach gry na gitarze. Swoje zajęcia (prowadzone charytatywnie) z uczniami na kółkach zaczyna prawie każdego dnia godzinę przed lekcjami, zostając jeszcze dodatkowo po zakończeniu zajęć szkolnych.

Oprócz prowadzonych kółek, przygotowuje uczniów do licznych konkursów. Jego uczniowie osiągają sukcesy nie tylko rangi wojewódzkiej, ale i krajowej na terenie całej Polski (np. w roku ubiegłym na finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego” wyjechał razem z uczniem do Warszawy; z sukcesami rokrocznie wyjeżdżał na Ogólnopolski Konkurs Piosenki Turystycznej „Mini Nocnik” do Łęczycy; regularnie od sześciu lat z uczniami bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach – 100 km od Łubnian, zawsze wracając z miejscem w pierwszej trójce, a od siedmiu lat w Festiwalu Piosenki Turystycznej „Na Stobrawskim Zielonym Szlaku”).

Konkursów jest wiele, a wśród nich są i takie muzyczne, gdzie uczniów nie tylko trzeba przygotować, ale i wcześniej samemu napisać do utworu tekst i muzykę. Piosenki Krzysztofa Chalińskiego rokrocznie od sześciu lat wydaje w śpiewniku LGD „Stobrawski Zielony Szlak”, a śpiewają je nie tylko jego uczniowie (w tym roku na przeglądzie w Namysłowie jego piosenka śpiewana przez obcy zespół zajęła 1 miejsce; jego uczniowie również byli wysoko – 2 i 3 miejsce w dwóch kategoriach). Kilka swoich piosenek Krzysztof Chaliński wraz z uczniami nagrał w Opolskim Studiu Muzycznym, a następnie znalazły się one na płycie promującej stobrawski festiwal.
Oprócz tekstów piosenek pisze on również scenariusze przedstawień, które są wystawiane na apelach i przeglądach teatralnych. Część z tych scenariuszy – dotycząca świąt religijnych została wydana w jego książce pt. „Szkoła na deskach” przez krakowskie wydawnictwo „Rubikon”.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Nauczyciela jego uczniowie osiągają nie tylko wysokie wyniki w nauce czy w przeglądach, ale i w konkursach kuratoryjnych. W ubiegłym roku miał laureatów na szczeblu wojewódzkim w kuratoryjnym konkursie historycznym oraz diecezjalnym konkursie religijnym „Żak”.

Krzysztof Chaliński jest również zapalonym turystą. Z uczniami uczestniczy w rajdach organizowanych przez Opolski Oddział PTTK, a dodatkowo dzięki jego staraniu i wyjazdom z uczniami szkoła w Brynicy otrzymała w tym roku nadany przez Opolskiego Kuratora Oświaty tytuł „Szkoły Przyjaznej Turystyce”.

Te osiągnięcia, a ponadto wiele innych miały wpływ na to, że w tym roku został doceniony przez Ministra Oświaty Dariusza Piontkowskiego.
Jesteśmy z Pana ogromnie dumni i składamy serdeczne gratulacje.
To wielki zaszczyt mieć takiego Nauczyciela w naszej gminnej oświacie.

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png