Święto Patronalne Katolickiego Przedszkola w Jełowej

Święto Patronalne Katolickiego Przedszkola bł. Karoliny w Jełowej.

Katolickie przedszkole w Jełowej to nie tylko rozwój, edukacja, bezpieczeństwo, dobra zabawa, ale przede wszystkim wychowanie w duchu chrześcijańskich wartości.

Dzisiejsze święto zgromadziło na Eucharystii, a potem przy wspólnym stole Dzieci, Rodziców, Wychowawców, Nauczycieli i Pracowników Przedszkola.

Mszy Świętej przewodniczył wyjątkowy Gość - pochodzący z Kadłuba Turawskiego biskup Antoni Bonifacy Reimann OFM - biskup Wikariatu Apostolskiego Ñuflo de Chávez w dalekiej Boliwii.

Podczas spotkania Dyrektorka Przedszkola Georginia Franusz i Proboszcz parafii pw. św. Bartlomieja w Jełowej ks. Helmut Piechota wręczyli pamiątkowe dyplomy i statuetki "Przyjaciel Przedszkola Katolickiego bł. Karoliny w Jełowej".

Dwie z nich otrzymali: Zastępca Wójta Mariusz Piestrak i Paweł Wasiak, Wójt Gminy Łubniany, który podkreślił, że "obecność katolickich przedszkoli na terenie Gminy poszerza jej ofertę edukacyjną, przez co jest bardziej atrakcyjna dla Mieszkańców. O potrzebie istnienia takich placówek świadczy ich popularność wśród Rodziców. Między innymi dlatego od 1 stycznia 2020 punkt przedszkolny w Jełowej zostanie przekształcony w Niepubliczne Przedszkole w Jełowej - o czym z przyjemnością informuję"

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png