Bożena Morawska-Jednoróg - Nauczycielka PSP w Łubnianach otrzymała tytuł i medal "Nauczyciel Kraju Ojczystego

Bożena Morawska-Jednoróg - Nauczycielka Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach otrzymała tytuł i medal "Nauczyciel Kraju Ojczystego".

To honorowe wyróżnienie zostało przyznane 6 listopada 2019 r. w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie Zostało nadane przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego 23 osobom z całego kraju w uznaniu szczególnych zasług w systematycznej pracy edukacyjno-wychowawczej na rzecz dzieci i młodzieży, mającej na celu upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa.

Wręczenia medalu dokonał prezes Zarządu Głównego PTTK – Jerzy Kapłon, zwracając się do wyróżnionych słowami „Dziękujemy Wam za wiele lat wytężonej pracy społecznej (...), dziękujemy i chcemy, abyście mieli przeświadczenie, że ta praca jest przez nas doceniana".

Wyróżnieni z rąk Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego otrzymali również list gratulacyjny z wyrazami uznania za zaangażowanie w codzienną pracę dydaktyczno-wychowawczą, skuteczność w działaniu oraz liczne sukcesy odniesione w pracy z dziećmi i młodzieżą.

W uroczystości brał udział Sekretarz Generalny ZG PTTK - Adam Jędras.

Ceremonię poprzedziło zwiedzanie gmachu MEN, a po zakończeniu uczestnicy odwiedzili Mauzoleum Walki i Męczeństwa.

Bożena Morawska-Jednoróg od 1990 roku prowadzi Szkolne Koło Krajoznawczo–Turystyczne PTTK nr 32 w PSP w Łubnianach.

W trakcie rajdów i wycieczek Uczniowie wielokrotnie zwiedzali z nią najpiękniejsze zakątki Opolszczyzny oraz Polski. Członkowie koła uczestniczyli w ponad 100 rajdach organizowanych przez Oddział PTTK w Opolu oraz jego komisje TP, SKKT oraz górską. W konkursach na mecie rajdów (krajoznawczych, na najpiękniejszy bukiet, piosenki, przyrodniczych, na przebranie itp.) zajmowali czołowe miejsca. Posiadając, uprawnienia przodownika turystyki pieszej na całą Polskę wielokrotnie prowadziła trasy różnych rajdów. Jako przodownik TP była kierownikiem dwutygodniowej trasy nr 1 XLVII Ogólnopolskiego Wysokwalifikowanego Rajdu Pieszego Opolszczyzna 2006 z Olesna do Głuchołaz.
Jest pomysłodawczynią Rajdu „Spacerkiem za miasto”, który od 2002 roku jest cyklicznie organizowany przez różne koła SKKT PTTK. Dwukrotnie rajd miał metę w PSP w Łubnianach (komandorem i głównym organizatorem była pani Morawska-Jednoróg), uczestniczyło w nich każdorazowo ponad 200 uczestników.
W zeszłym roku szkolnym wspólnie z panią dyrektor Wiesława Palt prowadziła projekt „Szkoła przyjazna turystyce” za który PSP w Łubnianach otrzymała Certyfikat z rak Opolskiego Kuratora Oświaty. W tym roku wspólnie wymyśliły Rajd Powstań Śląskich, w którym uczestniczyło 320 uczestników. Pani Bożena dba o edukacje ekologiczną uczniów i mieszkańców gminy organizując liczne zbiórki surowców wtórnych (najpierw złomu, szkła a aktualnie elektrośmieci i makulatury). Dodatkowo jej uczniowie zajmują czołowe miejsca w konkursach przyrodniczych i ekologicznych organizowanych przez Stobrawski Park Krajobrazowy.

Serdecznie gratulujemy tego zaszczytnego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png