II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany

bal charytatywny - plakat-1.jpeg

Dochód z balu w całości zostanie przeznaczony na pomoc w rehabilitacji 4-letniego mieszkańca naszej gminy Karola Stadnika.
https://www.facebook.com/jazdaKarola/

Karol Stadnik urodził się z niezwykle rzadką chorobą – zespołem Bealsa. W Polsce jest zaledwie kilka przypadków tej wady, jednak Karol ma szczególnie ciężki przebieg schorzenia.

W przypadku Karola na problemy genetyczne nałożyło się wcześniactwo, więc chłopczyk jest pod nieustannym nadzorem okulistów, audiologów, kardiologów, ortopedów, logopedów, rehabilitantów …

Sama wada przejawia się głównie nieprawidłowościami w budowie kośćca i mięśni. Poza szerokim spektrum problemów dotknęła kręgosłup, który w wyniku swej deformacji zaczął uciskać, a właściwie miażdżyć narządy w klatce piersiowej.

W Polsce nie ma ośrodków wielospecjalistycznego leczenia, a choroba Karola jest skomplikowana i nie daje się ująć w proste ramy jednej specjalizacji medycznej.

Dzięki ogromnej determinacji Rodziców chłopca i zbiórce pieniężnej udało się zebrać kolosalną kwotę na operację Karolka, której podjęli się specjaliści ze Stanów Zjednoczonych.

Była to skomplikowana operacja kardiochirurgiczno-laryngologiczna. Druga bardzo poważna operacja odbyła się we Wrocławiu, gdzie  Karol przeszedł zabieg wstawienia tytanowych prętów w kręgosłup, co zapobiega jego dalszej degradacji.

Obie operacje zakończyły się sukcesem, jednak potrzebne są dalsze środki na niezbędną rehabilitację chłopca, stąd inicjatywa zorganizowania balu. Każdy dzień życia wspaniałej Rodziny Stadników to walka o zdrowie Karolka –o wyrazistość mówienia i maksymalizację rozwoju ruchowego…Nie możemy być obojętni!

Jest to drugi bal charytatywny w naszej Gminie. Pierwszy odbył się w lutym ubiegłego roku i wtedy zebraliśmy kwotę 51 182 złote na leczenie Piotrusia Świerca. Dzięki zebranym środkom Piotruś ma podawane komórki macierzyste, a jego Rodzice obserwują postęp w leczeniu chłopca.

Link do relacji z I Balu Charytatywnego naszej Gminy
http://lubniany.pl/3776/pomagamy-piotrusiowi-i-bal-charytatywny-gminy-lubniany-fotorelacja.html

Wierząc, że dobro ma moc i wspólnie powtórzymy sukces finansowy ubiegłorocznego balu serdecznie zapraszamy na II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany.

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png