Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021! Spisz się przez internet na spis.gov.pl.

Firmy z gminy Łubniany wyróżnione

Doceniono pracę "Piekarni Wodnicki" z Kępy oraz firmy "Mechatronika" z Luboszyc.

Właściciele "Piekarni Wodnicki" - Leokadia i Andrzej Wodniccy odebrali ostatnio dwa ważne wyróżnienia. Tygodnik "Wprost" docenił piekarnię w kategorii "Orły Polskiego Rolnictwa", wręczając pamiątkową statuetkę. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki wyróżniło natomiast "Piekarnię Wodnicki" jako firmę rodzinną. Wręczenie nagrody odbyło się w trakcie V Gali Podsumowującej w Opolu.

- Niezmiernie się cieszę, że Państwa zakład produkcyjny i siedziba firmy są usytuowane w Kępię. Jestem dumny, że to właśnie na terenie naszej Gminy funkcjonuje przedsiębiorstwo, które swoją pozycję budowało i buduje na marce nierozerwalnie związanej z nazwiskiem oraz dbaniu o tradycyjną jakość produktu - podkreślał Wójt Gminy Łubniany Paweł Wąsiak.

Leokadia Wodnicka w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" wyjaśniła, jakie cele i wartości stawia sobie rodzinna piekarnia.

- Jesteśmy na rynku od prawie 30 lat. Produkujemy pieczywo metodami tradycyjnymi, nasz zakład jest manufakturą. Unowocześniamy wszystko, ale nie procedury. Tradycja jest dla nas rzeczą świętą, nie używamy polepszaczy. Idziemy też z nurtem nowoczesnym, bo zmieniają się nawyki żywieniowe, a my staramy się spełniać życzenia naszych klientów – mówiła Leokadia Wodnicka, która odebrała nagrodę.

Rafał Matejuk, właściciel firmy "Mechatronika" z Luboszyc, otrzymał od Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki wyróżnienie za realizację najciekawszych projektów unijnych. Wśród pięciu wyróżnionych w tej kategorii zauważono ogromny potencjał Rafała Matejuka w kreowaniu i rozwijaniu innowacyjności, poprzez pracę nad mobilnym, wysokowydajnym urządzeniem do ładowania akumulatorów, które może być wykorzystane np. w trudnym terenie czy szpitalach polowych.

- Potencjał gospodarczy gminy budują właśnie takie firmy - w których rodzą się nowatorskie pomysły, nowoczesne rozwiązania, w których pracują nietuzinkowo myślący ludzie - podkreślał Paweł Wąsiak podczas składania gratulacji innowacyjnemu przedsiębiorcy.

Praca nie jest jedynym hobby Rafała Matejuka. W wolnych chwilach wraz z żoną uwielbiają podróże motocyklowe - w ten sposób zwiedzili już w zasadzie całą Europę. Dodatkowo przedsiębiorca ceni sobie strzelectwo sportowe i ...ukochane akwarium morskie.

Obu wyróżnionym firmom serdecznie gratulujemy!

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png