Bal na sto par za nami!

100 par, niemal 40 unikatowych przedmiotów na licytację, 35 tysięcy złotych zebranych z samych aukcji i 10 godzin kapitalnej zabawy.Tak w skrócie można podsumować II Charytatywny Bal Wójta Gminy Łubniany.

Po sukcesie zeszłorocznej imprezy, również w tym roku zdecydowano się zorganizować podobne wydarzenie. Potwierdziło się jedno – Mieszkańcy Gminy i jej Goście mają serca otwarte na pomaganie!

W tym roku Goście Balu wsparli Karola Stadnika, który od urodzenia walczy z niezwykle rzadką chorobą – zespołem Bealsa. W Polsce jest zaledwie kilka przypadków tej wady, jednak Karol ma szczególnie ciężki przebieg schorzenia. Sama wada przejawia się głównie nieprawidłowościami w budowie kośćca i mięśni. Poza szerokim spektrum problemów dotknęła kręgosłup, który w wyniku swej deformacji zaczął uciskać, a właściwie miażdżyć narządy w klatce piersiowej. Dzięki ogromnej determinacji Rodziców chłopca i zbiórce pieniężnej udało się zebrać kolosalną kwotę na operację Karolka, której podjęli się specjaliści ze Stanów Zjednoczonych. Druga bardzo poważna operacja odbyła się we Wrocławiu, gdzie  Karol przeszedł zabieg wstawienia tytanowych prętów w kręgosłup, co zapobiega jego dalszej degradacji. Mimo powodzenia dwóch operacji, mały Karol cały czas potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji.

Środki uzbierane w trakcie II Balu Charytatywnego Wójta Gminy Łubniany zostaną przeznaczone właśnie na rehabilitację 4-letniego Karolka, mieszkańca Luboszyc.Bilety-cegiełki na Bal rozeszły się jak „świeże bułeczki”. W restauracji „Żwirek” w Luboszycach bawiło się sto par – mieszkańców Gminy, ale także Gości z różnych zakątków Opolszczyzny.

Dzięki hojności Uczestników balu z licytacji uzbierano 35 tysięcy złotych. Wśród przekazanych przedmiotów – serdecznie dziękujemy Darczyńcom! – znalazły się m. in. koszulki Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego, a także piłka z autografem Kuby Błaszczykowskiego i rękawiczki Zbyszka Bródki. Miłośnicy muzyki mogli licytować płyty Dawida Podsiadły, Agnieszki Chylińskiej, Marcina Wyrostka a nawet bilety do Filharmonii Opolskiej  i koncert 12 tenorów. Zainteresowaniem cieszyły się także przedmioty związane ze sztuką – ikona, obrazy, a także sesja fotograficzna. Nie zabrakło także niecodziennych przedmiotów – przejażdżki dorożką po Krakowie, a także bilety na UEFA oraz batuty dyrygenta Macieja Niesiołowskiego .

Licytacje, prowadzone przez Natalię Różańską z Opolskiego Związku Piłki Nożnej i Mariusza Studziennego, dziennikarza TVP 3 Katowice i Radia Opole, były pełne emocji. Na przykład ikona, którą napisał Hubert Kampa z Dąbrówki Łubniańskiej, została wylicytowana za 4 tysiące złotych, a koszulka Roberta Lewandowskiego za 5 tysięcy złotych. Branding (logotyp na koszulce Soccer College) został wylicytowany za 3 tysiące złotych,  a koszulka Łukasza Piszczka za 2200 złotych. Podziękowania kierujemy także do firm i osób prywatnych, które dokonały wpłat na rehabilitację Karola.

Rodzice, a także czteroletni Karol i jego siostra Bianka byli również obecni na Balu. Tata Karolka, Mariusz Stadnik, nie krył wzruszenia zorganizowaniem Balu właśnie dla jego syna. Jak mówił - jeszcze nikt nie zorganizował dla nich takiego wydarzenia – dotychczas musieli sami o to zabiegać.  Bardzo miłą niespodzianką były ufundowane  przez Właścicieli Żłobka „Pod rozbrykanym kucykiem” prezenty dla dzieci – Karola, Bianki, a także Piotrusia Świerca (na którego środki zbierano w trakcie I Charytatywnego Balu Wójta Gminy Łubniany rok temu).

Elżbieta i Krzysztof Świerc, rodzice Piotrusia, podziękowali za okazane wsparcie w trakcie ubiegłorocznego Balu. Dzięki ofiarności znacznie przyspieszono leczenie chorego Piotrusia komórkami macierzystymi.

Przybyli Goście byli zaskoczeni muzyczną niespodzianką, którą przygotowali muzycy z Filharmonii Opolskiej, a także akordeonista Dariusz Kownacki, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu. W Bal zaangażowali się również mieszkańcy gminy Łubniany. Pracownia Smaków Patryk Buchta przygotowała w trakcie Balu prezentację i degustację kuchni molekularnej. Ciasta przygotowały placówki oświatowe gminy – przedszkola i szkoły. Dodajmy również, że właściciel firmy Seget z Kolanowic, rozwoził Gości do domów, po zakończonym Balu.

II Charytatywny Bal Wójta Gminy Łubniany przeszedł już do historii. Jednak już dziś myślimy o przyszłorocznym wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy do ośrodka „Żwirek” w Luboszycach 13 lutego 2021 roku o godzinie 19:00. Do zobaczenia!

W galerii zdjęć znajdziecie przedmioty, które można było wylicytować:

 

Poniżej galeria z II Charytatywnego Balu Wójta Gminy Łubniany

 

Zachęcamy również do obejrzenia filmu z II Charytatywnego Balu Wójta Gminy Łubniany

 

 

 

Informacje o planowanych pomiarach PEM

Znajdź nas na Facebook

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png