Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021! Spisz się przez internet na spis.gov.pl.

Mamy to! Podpisaliśmy umowy na dwie ważne inwestycje

Umowy na realizację zadań w Biadaczu i Kolanowicach podpisane! Przypomnijmy – staraliśmy się o środki na dwie ważne inwestycje – boiska wielofunkcyjnego w Biadaczu i wiaty biesiadnej w Kolanowicach.

Boisko w Biadaczu

Na budowę obiektu Gmina Łubniany pozyskała 83.865.00 zł. ze Stowarzyszenia LGD Stobrawski Zielony Szlak, co stanowi aż 63,63 % całej inwestycji.

  • 18m x 30m + 4,8m x 2 (co daje 550,0m2) innowacyjnej nawierzchni odpornej na wahania temperatury i na promieniowanie UV, barwy będą trwałe, jednocześnie na powierzchni nie będą rozwijały się grzyby, bakterie i pleśń.
  • nawierzchnia posiada Certyfikaty Międzynarodowych Federacji Koszykówki (FIBA), Siatkówki (FIVB) i Piłki Ręcznej (IHF), dzięki czemu możliwe będzie organizowanie oficjalnych spotkań i zawodów.
  • ekologiczne oświetlenie solarne (2 lampy), które przyczyni się do wsparcia środowiska, poprzez wykorzystywanie energii słonecznej.

Zadanie zostało dofinansowane w ramach naboru 23/2019 Rozwój wielofunkcyjnej i nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i kulturalnej oraz miejsc spotkań.

boisko biadacz przed i po realizacji.jpeg

Wiata w Kolanowicach

Powierzchnia ok 120 m2 z jedyną w okolicy kuchnią letnią i ekologicznym oświetleniem!

  • grill
  • wędzarnia ryb
  • suszarnia grzybów
  • piec chlebowy

Będzie to ogólnodostępne miejsce spotkań i integracji w pobliżu szlaków rowerowych i kajakowej drogi wodnej. Teraz czas, by po zakończeniu inwestycji organizować tam świetne gminne imprezy – mamy już na nie pomysły!

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Stowarzyszenia LGD Stobrawski Zielony Szlak kwotą 74.970 zł, co stanowi 63,63% inwestycji w ramach naboru 23/2019 Rozwój wielofunkcyjnej i nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i kulturalnej oraz miejsc spotkań.

Zdjęcie poglądowe

kuchnia letnia.jpeg

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png