Najważniejsze jest bezpieczeństwo!
Tą zasadą kierowaliśmy się apelując do Zarządu Dróg Powiatowych o utworzenie progu zwalniającego w Kępie. Z prośbą o interwencję zgłosili się do nas sami mieszkańcy miejscowości, którzy dostrzegli lekceważący stosunek kierowców do przepisów ruchu drogowego.
Badania przeprowadzone na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych były przerażające.
Przez trzy dni - od 12 lutego do 15 lutego 2019 r. - przez Kępę przejeżdżało średnio 6541 samochodów dziennie.
Dlatego Zarząd Dróg Powiatowych przychylił się do naszego wniosku i zbudował próg zwalniający w Kępie (w okolicy skrzyżowania ul. Luboszyckiej z ul. Grunwaldzką).
Jest on pierwszym progiem zwalniającym na drogach powiatowych leżących w granicach naszej gminy. Mamy nadzieję, że zmniejszy on prędkość, z jaką jadą kierowcy, a zwiększy ich czujność na drodze. Możemy apelować o kolejne progi, ale czy o to chodzi? Może wystarczy złota zasada - noga z gazu? Liczy się przecież nasze bezpieczeństwo!
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych zrealizował projekt „Wspieraj lokalnie” we współpracy z PITax.pl Rozliczenie PIT.