Przedsiębiorco! Skorzystaj z preferencji podatkowych!

Rozwój gospodarczy Gminy Łubniany - to główny cel, który przyświecał wójtowi Pawłowi Wąsiakowi, gdy planował uchwałę w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis. Jak przyznaje włodarz, to realizacja kolejnej obietnicy wyborczej. Rada Gminy Łubniany przychyliła się do tej propozycji, przegłosowując uchwałę nr XIV/84/19 (dostępna poniżej).

Celem uchwały jest podniesienie poziomu rozwoju gospodarczego Gminy Łubniany poprzez tworzenie preferencji podatkowych dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje.

Zasady są proste - inwestujesz w rozwój firmy, jesteś zwolniony od podatku od nieruchomości na okres trzech lat.

Zwolnienie obejmuje wyłącznie nowe inwestycje, oprócz inwestycji telekomunikacyjnych, budowania stacji paliw, banków, działalności pożyczkowej, kredytowej i ubezpieczeniowej. Warto pamiętać, że gdy zalega się z zapłatą zobowiązań na rzecz Gminy Łubniany, taka pomoc również nie zostanie udzielona.

Łączna kwota pomocy de minimis przyznana jednemu przedsiębiorcy nie może przekorczyć 200 000 euro w okresie trzech lat podatkowych. Przedsiębiorcy, działający w zakresie drogowego transportu towarów, mogą liczyć maksymalnie na 100 000 euro w okresie trzech lat.

Jak skorzystać z tej pomocy? Szczegóły, a także wniosek o zwolnienie z podatku, znajduje się w uchwale, zamieszczonej poniżej:

UCHWAŁA NR XIV/84/19 o pomocy de minimis [KLIKNIJ]

O potrzebie pomocy przedsiębiorcom mówi w filmie Wójt Gminy Łubniany Paweł Wąsiak

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png