Umowy z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej podpisane.

W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu dokumenty podpisał wójt Paweł Wąsiak i skarbik Katarzyna Kępa-Danek. Ze strony samorządu województwa opolskiego umowy sygnowali Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego oraz Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.
Przypomnijmy -  Biadacz, Masów i Dąbrówka Łubniańska z przysiółkiem Kosowce – te trzy sołectwa zyskają na tegorocznej edycji Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej. To specjalnie utworzony budżet przeznaczony na dofinansowanie zadań własnych gmin na małe projekty lokalne, które realizowane są na terenach wiejskich.
Do samorządu województwa opolskiego trafiło 346 zadań, które przesłało w sumie 68 gmin. Wśród nich znalazły się wnioski z naszych trzech sołectw:

  • Biadacz - zakup i ułożenie kostki brukowej pod budowę wiaty - 5 000,00 zł
  • Dąbrówka Łubniańska wraz z przysiółkiem Kosowce - Wykonanie posadzki w garażu oraz zakup i montaż grilla stacjonarnego na placu rekreacyjnym, działka 403 w Dąbrówce Łubniańskiej - 5 000 zł
  • Masów - Zakup wiaty pod zabytkowy konny wóz strażacki - 5 000,00 zł

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png