Szanowni Mieszkańcy,
Mamy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Gminie Łubniany.
Pacjentka jest pod specjalistyczną opieką, a jej stan jest dobry.
Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna zgodnie z krajowymi procedurami w walce z koronawirusem, wdrożyła tryb postępowania w przypadku stwierdzenia zakażenia wobec Pacjentki, jej rodziny oraz osób, z którymi miała kontakt.
Rozumiemy zaniepokojenie, natomiast było wiadomo, że prędzej czy później przypadki zakażeń pojawią się również w naszej gminie.
To, co wszyscy musimy robić, to maksymalnie stosować się do obostrzeń i zasad związanych z koronawirusem.
Absolutnie rozumiemy obawy, ale to nie panika, ale rozwaga i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa są w tym momencie najważniejsze.
Przypominamy i apelujemy:
Nie snujmy domysłów.
Informacje dobowe o nowych przypadkach zakażeń w powiecie opolskim są przekazywane między innymi na stronach internetowych Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Powiatu Opolskiego.
Na koniec raz jeszcze apelujemy do każdego mieszkańca naszej gminy o rozwagę i stosowanie się do zaleceń.
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych zrealizował projekt „Wspieraj lokalnie” we współpracy z PITax.pl Rozliczenie PIT.