Historia magistra vitae est!

Iwo Garbowski.jpeg
Iwo Garbowski powalczy o tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Tegoroczna edycja stanowi o czasach I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej, a zamyka się w datach od 1887 r. do 1922 r.

W etapie rejonowym (etap wojewódzki, z powodu epidemii, wyjątkowo odwołano) Iwo musiał odpowiedzieć na pytania związane m. in. z życiorysem Romana Dmowskiego i czapką wojskową. Dodatkowo młody pasjonat historii wykazał się znajomością pracy z tekstami źródłowymi i bez problemu radził sobie z mapami historycznymi. Ze względu na wysoki wynik w etapie rejonowym otrzymał tytuł laureata wojewódzkiego.

- Mój tata jest historykiem, mama magistrem prawa – zarazili mnie pasją do historii. Fajnie jest wiedzieć, jak wyglądało życie kiedyś i dlaczego nasz świat wygląda tak, a nie inaczej. – przyznaje Iwo Garbowski z klasy ósmej PSP w Łubnianach.

Ulubionym okresem ucznia jest historia powszechna czasu II wojny światowej. By zdobyć wiedzę, czyta książki popularnonaukowe i specjalistyczne, niekiedy wspomaga się także Internetem.

To kolejne podejście Iwo do tego konkursu. Warto dodać, że w zeszłorocznych zmaganiach uzyskał 8. miejsce w Polsce.

Życzymy powodzenia!

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png