Oficjalne otwarcie drogi Łubniany-Brynica

Drogra Brynica Łubniany 1.jpeg

Niemal dwukilometrowy odcinek DW 461 między Łubnianami a Brynicą oficjalnie oddany do użytku. W poniedziałek (15.06) malowano jeszcze oznakowanie poziome – ostatni element zaplanowanej inwestycji.

Remont przeprowadził Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- Choć ograniczyliśmy ruch pojazdów ciężarowych tą drogą, to cały czas widać na niej takie pojazdy. Teraz, dzięki poprawie nawierzchni i odnowieniu poboczy, użytkownicy drogi mogą czuć się bezpiecznie. – Przyznaje Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Środki na remont odcinka tej drogi między Łubnianami a Brynicą w kwocie niemal 800 tysięcy złotych zostały w całości przeznaczone z budżetu Zarządu Województwa Opolskiego.

- To bardzo potrzeba inwestycja. Sukcesywnie, we współpracy z wójtem Gminy Łubniany, remontujemy tę drogę tak, aby mieszkańcy mogli się tędy bezpiecznie poruszać. – podkreślał Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego.

Na mapie infrastrukturalnej województwa opolskiego droga wojewódzka nr 461 to ważny łącznik dla kierowców. Droga prowadzi między DK 45 (Opole-Kluczbork) oraz DW 454 (Opole-Namysłów). To także jedyna droga wojewódzka przebiegająca przez teren Gminy Łubniany.

- Chciałbym serdecznie podziękować panu marszałkowi, dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Jest to dla Gminy Łubniany droga szczególna, ze względu na łącznik między ważnymi drogami województwa opolskiego. Wierzę, że współpraca między Gminą, Zarządem Województwa Opolskiego i Zarządem Dróg Wojewódzkich będzie się nadal rozwijała.

W remont tej drogi wojewódzkiej zaangażowana była rada sołecka Brynicy. Jarosław Krzyścin, radny Gminy Łubniany nie ukrywał, że cieszy się z tej inwestycji.

- Dziękuję, że Zarząd Województwa Opolskiego i Zarząd Dróg Wojewódzkich dotrzymują obietnic. Dziękuję, że ich przedstawiciele są obecni na spotkaniach rady sołeckiej, współpracują z wójtem i ten plan modernizacji drogi jest realizowany. Efektem jest poprawa bezpieczeństwa w naszych sołectwach.

Ostatnim elementem inwestycji na tym niemal dwukilometrowym odcinku było malowanie oznakowania poziomego.
- Jest ono bardzo trwałe i widoczne dla kierowców, nawet przy złych warunkach pogodowych – przyznaje  Grzegorz Cebula, zastępca dyrektora ds. utrzymania dróg w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Drogra Brynica Łubniany 2.jpeg
Drogra Brynica Łubniany 3.jpeg
Drogra Brynica Łubniany 4.jpeg

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png