Remont przepompowni ścieków w Jełowej

Ruszył kompleksowy remont przepompowni ścieków w Jełowej. Do wykonania inwestycji zgłosiły się trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma PLADA Sp. z o.o. Gmina Łubniany zaplanowała w budżecie na ten cel 70 tysięcy złotych. Po przetargu okazało się, że trzy tysiące uda się zaoszczędzić.

Prace na ul. Dworcowej w Jełowej rozpoczęły się w poniedziałek, 22 czerwca. Kompleksowy remont zakłada wymianę całości hydrauliki w przepompowni – m. In. rurociągów tłocznych, a także zaworów zwrotnych. Dodatkowo zostanie wymieniona część elektryczna i automatyczna. Pozwoli to na bieżąco, dzięki połączeniu internetowemu, śledzić pracę przepompowni i umożliwić natychmiastową reakcję w razie awarii. W ramach przetargu Gmina zakupi dodatkową pompę – rezerwową, która będzie służyła w razie awarii.

To był ostatni moment na remont tej przepompowni. Wszystko przez korozyjne działanie siarkowodorów zgromadzonych w ściekach, które niszczyły infrastrukturę.

Kompleksowy remont przepompowni ścieków w Jełowej ma zakończyć się na początku lipca.

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png