Za nami artystyczny i aktywny weekend

Od piątku do niedzieli w Gminie Łubniany wiele się działo! Koło Gospodyń Wiejskich w Masowie "Dziouchy z klasą" zorganizowało cykl warsztatów dla Mieszkańców:
 
  • 28 sierpnia 2020r. w Luboszycach odbywały się warsztaty budowania domków dla ptaków i owadów, które poprowadził znany i ceniony edukator leśny Adam Janicki.
  • 29 sierpnia 2020r. w Masowie, a 30 sierpnia w Dąbrówce Łubniańskiej odbywały warsztaty malowania wzoru opolskiego oraz gotowania ciekawych potraw inspirowanych kuchnią śląską, które poprowadzili: twórczyni ludowa Sabina Karwat i Patryk Buchta, kucharz i pasjonat gotowania.
Zadanie zostało współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.
Partnerem cyklu była Gmina Łubniany oraz Nadleśnictwo Kup.
 
Poniżej fotogaleria z warsztatów:
Luboszyce
 

 

Masów
 

 

Dąbrówka Łubniańska
 

 

 
Zobaczcie też film podsumowujący działania!
 
Dodatkowo w sobotę i niedzielę udało się podsumować zadania wykonane w Masowie i Dąbrówce Łubniańskiej z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej.

Do samorządu województwa opolskiego trafiło w tym roku 346 zadań, które przesłało w sumie 68 gmin. Wśród nich znalazły się wnioski z naszych trzech sołectw:

  • Biadacz - zakup i ułożenie kostki brukowej pod budowę wiaty - 5 000,00 zł
  • Dąbrówka Łubniańska wraz z przysiółkiem Kosowce - Wykonanie posadzki w garażu oraz zakup i montaż grilla stacjonarnego na placu rekreacyjnym, działka 403 w Dąbrówce Łubniańskiej - 5 000 zł
  • Masów - Zakup wiaty pod zabytkowy konny wóz strażacki - 5 000,00 zł

Do każdego zadania Gmina Łubniany dodatkowo dołożyła tysiąc złotych. Każde z sołectw dysponowało zatem kwotą 6 tysięcy złotych na realizację przedstawionych zadań.

W sobotę w Masowie, a w niedzielę w Dąbrówce Łubniańskiej oficjalnie oddano do użytku te inwestycje. Poniżej film podsumowujący te projekty:

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png