Dziękowali za plony

Mieszkańcy Gminy Łubniany dziękowali za plony w trakcie uroczystej mszy świętej w kościele p.w. św. Antoniego w Luboszycach. Tegoroczne dożynki są inne niż zwykle – bez korowodu, bez imprezy, jednak – jak od pokoleń – z mszą świętą dziękczynną.

- Dobrze, że jesteśmy dzisiaj w tym kościele i dziękujemy Panu Bogu za te dary, śpiewając słowa pieśni „Boże z Twoich rąk żyjemy, choć swoimi pracujemy”. My wiemy, że nasza praca jest konieczna – na polach i sadach – lecz wiemy, jak wiele zależy od Boga. – mówił w homilii ks. prałat Antoni Komor.

W trakcie uroczystej mszy świętej nie zabrakło poświęcenia korony żniwnej, dożynkowych chlebów oraz darów z pól i sadów.

- Dziękuję parafianom z Luboszyc, sołtysowi i radzie sołeckiej za przygotowanie dekoracji na tę mszę dziękczynną – mówił na zakończenie ks. Grzegorz Kublin, proboszcz parafii św. Antoniego w Luboszycach.

Na zakończenie mszy świętej słowo do zgromadzonych w kościele Mieszkańców Gminy skierował wójt Paweł Wąsiak.

- Chleb stanowi podstawowy pokarm człowieka, jest symbolem dóbr potrzebnych do życia. A zwyczaj łamania chleba symbolem przyjaźni i wspólnoty. Spotykamy się, aby wspólnie podziękować Panu Bogu za plony, za ukończone szczęśliwie żniwa, a Rolnikom za Ich trud, za ciężką pracę. Epidemia - jak się okazuje -  dotknęła również tradycję i nasze zwyczaje. Pamiętajmy o tym co najważniejsze  - o wdzięczności. Tego nie jest nam wstanie odebrać żaden wirus!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszych uroczystości dożynkowych

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png