Szkolenie dla strażaków z OSP

1 zaginiony
3 Ochotnicze Straże Pożarne
  • Brynica
  • Luboszyce
  • Łubniany
8 godzin szkolenia
23 policjantów
75 ha przeszukanego terenu
 
To zestawienie, które w liczbach pokazuje szkolenie, jakie odbyli strażacy z OSP w Gminie Łubniany z poszukiwań na terenie otwartym.
Dziękujemy Nieetatowemu Zespołowi do Poszukiwań Osób Zaginionych w Terenie Otwartym przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji w Opolu za przeprowadzone szkolenie!

19 września strażacy z gminnych jednostek OSP odbyli szkolenie z poszukiwań osób na terenie otwartym. Kurs składał się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Przed ochotnikami z Brynicy, Luboszyc i Łubnian postawiono zadanie odnalezienia osoby, która zgubiła się w lesie. Strażacy, podzieleni na tzw. "szybkie trójki", przeczesywali poszczególne rewiry w okolicy parkingu leśnego w Dąbrówce Łubniańskiej. Po drodze natrafiali na rzeczy należące do zaginionego - czapkę i kurtkę.
Dzięki specjalistycznemu sprzętowi, jaki zapewniła Policja, można było poznać nowoczesne sposoby poszukiwań osób zaginionych.
Była to znakomita lekcja i cenna nauka. Teraz wiemy więcej, więc działamy lepiej!

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png