Sześciolatek z Łubnian marzy o... Mustangu

Piękne to marzenie – pojazd z błyszczącym lakierem, czterema kółkami, wielką zwrotnością… A jeszcze w dodatku napędzany… siłą rąk. To nie pomyłka. Bo wymarzony „mustang” to nie samochód, a wózek inwalidzki – niezbędny do funkcjonowania Szymonka Wojtkowiaka.

Szymonek urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową  i wodogłowiem. W pierwszej dobie życia przeszedł ciężką operację zamknięcia przepukliny. Mimo złych prognoz lekarzy, dobrze się rozwija i rośnie.

By zahamować rozwój choroby niezbędna jest rehabilitacja. W normalnym funkcjonowaniu pomagają ortezy i wózek, który jest jedynym środkiem lokomocji Szymonka.

Choć chłopiec ma dopiero 6 lat, przeszedł w życiu niejedną walkę. Każdą z nich wygrywa, często z trudem i łzami w oczach, jednak hart ducha i siła walki jest ogromna.

Jeśli chcą Państwo otworzyć swoje serca – podajemy link do oficjalnej zbiórki na portalu zrzutka.pl - https://zrzutka.pl/j4hxbr

Dodatkowo od poniedziałku ruszą licytacje. Szczegóły już wkrótce!

Szymonek.jpeg

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png