Raz, dwa, trzy... nakrętki wrzucisz Ty!

Trzy serca na nakrętki pojawiły się na terenie Gminy Łubniany! Ta metoda recyklingu staje się coraz bardziej popularna, tym bardziej, że wrzucając nakrętki możemy komuś pomóc!

Pierwsze czerwone serce stanęło w Luboszycach przy ośrodku zdrowia. To inicjatywa sołtysa i rady sołeckiej z tej miejscowości. Pojemnik w kształcie serca zasponsorowała i wykonała firma MGPLUS. Pojemnik sprawdza się znakomicie, a nakrętek przybywa!

Na zdjęciu pojemnik na nakrętki znajdujący się w Luboszycach

Drugie serce stanęło przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jełowej. Jego pomysłodawcami są uczniowie szkoły – członkowie Szkolnego Inkubatora działającego od 2020 roku. Działania projektowe realizowane na terenie szkoły i lokalnie dofinansowane są ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO 2019. Jak przyznaje dyrektor Artur Baziuk - zebrane nakrętki zostaną przekazywane do skupu plastikowych nakrętek - firmy recyklingowej, która przerabia je na surowiec wtórny.

Na zdjęciu pojemnik na nakrętki znajdujący się w Jełowej przy szkole podstawowej

Trzecie serce stoi pod remizą OSP Łubniany - zakupił je urząd gminy. Lokalizacja – przy ośrodku zdrowia, przy drodze do łubniańskiej szkoły, a także w pobliżu ścieżki pieszo-rowerowej zapewnia łatwy dostęp do pojemnika mieszkańcom. Serce na pewno będzie się szybko zapełniało i tym samym pomagało!

Na zdjęciu pojemnik na nakrętki znajdujący się w Łubnianach

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png