Za nami 29. Finał WOŚP

Za nami bardzo gorący weekend, mimo panujących ujemnych temperatur!

Po raz drugi w Gminie Łubniany utworzono sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zlokalizowany w Szkole Podstawowej w Brynicy, któremu przewodziła Izabela Święcicka.
W 11 sołectwach Gminy kwestowało 21 wolontariuszy.

Choć był to Finał Orkiestry inny niż zwykle - za sprawą epidemii - to nie zmieniła się chęć do pomagania! Z kartonowych puszek - tych "mobilnych" i stacjonarnych - udało się zebrać kwotę 19 277,57 złotych! Przypomnijmy, że rok temu udało się zebrać (łącznie z licytacjami) 20 536,81 złotych, a to oznacza, że... IDZIEMY NA REKORD!
Choć zbiórka się zakończyła, to trwają cały czas licytacje - KLIKNIJ


Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom! Wśród nich Zakład Usług Transportowo-Sprzętowych RUDATOM, HIMMEL I PAPESCH Sp. z o.o., FHU ELIAND, GERUST oraz Anna Patelska Radna Gminy Łubniany.
W akcję zaangażowało się także Koło Gospodyń Wiejskich "Dziouchy z Klasą".

Przygotowaliśmy kilka galerii zdjęć z tego gorącego weekendu!
Tak zbierali Wolontariusze:

 

 

132 osób wzięło udział w akcji "Rusz się dla Serca". Wystarczyło dowolny dystans pokonać w ulubiony sposób.. Oprócz spacerów, biegu pojawiały się takie aktywności jak jazda na rowerze, bieg na ski turach a nawet jazda konna! Brawo Wy! Z dumą pokazywaliście do obiektywu pamiątkowe medale:

 

 

O 20:00 nie zabrakło tradycyjnego "Światełka do Nieba". Każdy, kto wrzucił coś do orkiestrowej puchy, otrzymał zimne ognie. Te mogliście zapalić w swoich domach w momencie, gdy Sztab odpalał wielki napis WOŚP 2021 BRYNICA pod szkołą podstawową.

 

 

MAMY REKORD!

SZTAB WOŚP BRYNICA
UZBIERALIŚMY 24 552,57 zł
TO REKORD
DZIĘKUJEMY

Dla sztabu WOŚP w Opolu grali uczniowie PSP Łubniany ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Kwota, którą zebrali do puszki to 1018,68 zł. Zbiórka trwała od 25 stycznia do 29 stycznia 2021 r. w klasach I-III. W piątek 29.01.2021 r. w godzinach 14.30 – 15.30 uczniowie klas IV – VIII mieli możliwość dołączyć do akcji z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa (reżim sanitarny), bo zbiórka odbywała się na parkingu Łubniańskiego Ośrodka Kultury. Serdecznie podziękowania uczniom i rodzicom za zaangażowanie i POMAGANIE składa Szkolny Klub Wolontariatu.

Po raz pierwszy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrali uczniowie klasy 2 i 3 Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Łubniańskiej w dniu 8 stycznia 1995 roku. Był to 3 finał. Wychowawczynią klas łączonych była Gabriela Sygulka. Obecnie pod batutą Pani Sygulki uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach biorą udział w akcji zbiórki pieniędzy do puszek Orkiestry. Od wielu lat w szkole jest organizowany apel podczas, którego uczniowie ze wszystkich klas śpiewają, grają na instrumentach, tańczą i dają pokazy swoich talentów. Do występów dołączał z brawurową grą na gitarze Pan Krzysztof Chaliński, licytację przedmiotów przekazanych przez sponsorów przeprowadzał w jedyny i niepowtarzalny sposób Pan Norbert Dreier.

 

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png